2018 Wisconsin 11-man Schedules

Board to discuss Out of State opponents. General discussion about Out of State teams.

Moderator: Moderator Group

2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:28 pm

2018 WISCONSIN 11-MAN Schedules: (in progress..........last update 04-16)

Abbotsford
08-17 Crandon
08-24 Gilman
08-31 at Marathon
09-07 at Thorp
09-14 Wisconsin Rapids Assumption
09-21 at Greenwood
09-28 Owen-Withee
10-05 at Athens
10-12 Loyal

Adams-Friendship
08-17 Lake Mills Lakeside Lutheran
08-24 at Poynette
08-30 at Marshall
09-07
09-14 at Wisconsin Dells
09-21 Mauston
09-28 at Wautoma
10-05 at Pioneer Westfield
10-12 Nekoosa

Algoma
08-17 at Chilton
08-24 Manitowoc Lutheran
08-31 Kewaunee
09-07 at Oconto
09-14 Southern Door
09-21 at Coleman
09-28
10-05 at Peshtigo
10-12 Sturgeon Bay

Almond-Bancroft
08-17 at Fall River
08-24 Rio
08-31 at Wild Rose
09-07 Pardeeville
09-14 at Blair-Taylor
09-21 at Rosholt
09-28 Plainfield Tri-County
10-05 at Pittsville
10-12 Tigerton/Marion

Altoona
08-17 Stanley-Boyd
08-24 at Cadott
08-31 at Colby
09-07 at Fall Creek
09-14 Eau Claire Regis
09-21 at Neillsville/Granton
09-28 Osseo-Fairchild
10-05 at Elk Mound
10-12 Spencer/Columbus Catholic

Amery
08-17 Barron
08-24 at Glenwood City
08-31 Prescott
09-07 at Ellsworth
09-14 Osceola
09-21 at Saint Croix Central
09-28 at Somerset
10-05 New Richmond
10-12 at Baldwin-Woodville

Amherst
08-17 at Merrill
08-24 Fond du Lac St. Marys Springs
08-31 at Wittenburg-Birnamwood
09-07 Shiocton
09-14 at Weyauwega-Fremont
09-21 Bonduel
09-28 at Manawa
10-05 at Stevens Point Pacelli
10-12 Iola-Scandinavia

Antigo
08-17 at Berlin
08-24 at Stratford
08-31 Ashland
09-07 at Lakeland Union
09-14 Rhinelander
09-21 at Medford
09-28 Wausau East
10-05 Mosinee
10-12 at Merrill

Appleton East
08-17 Wausau West
08-24 at Oshkosh North
08-31 Neenah
09-07 at Schofield D.C. Everest
09-14 Appleton North
09-21 at Appleton West
09-28 Kaukauna
10-05 at Hortonville
10-12 at Kimberly

Appleton Fox Valley Lutheran
08-17 Clintonville
08-24 at Luxemburg-Casco
08-30 at Freedom
09-07 Denmark
09-14 at Wrightstown
09-21 Little Chute
09-28 Oconto Falls
10-05 at Appleton Xavier
10-12 at Marinette

Appleton North
08-17 Schofield D.C. Everest
08-24 at Neenah
08-31 Fond du Lac
09-07 at Stevens Point
09-14 at Appleton East
09-21 Kaukauna
09-28 Kimberly
10-05 at Appleton West
10-12

Appleton West
08-17 at Hortonville
08-24 Marshfield
08-31 at Wausau West
09-07 Oshkosh North
09-14 at Kimberly
09-21 Appleton East
09-28 Johnsburg (IL)
10-05 Appleton North
10-12 Kaukauna

Appleton Xavier
08-17 at Green Bay West
08-24 Green Bay East
08-31 at Menasha
09-07 Seymour
09-14 at West De Pere
09-21 New London
09-29 at Shawano
10-05 Appleton Fox Valley Lutheran
10-12 Waupaca

Arcadia
08-17
08-24
08-31
09-07 Platteville
09-14 at Viroqua
09-21 Westby
09-28 at Gale-Ettrick-Trempealeau
10-05 at Black River Falls
10-12 Onalaska Luther

Arrowhead
08-16 at Milwaukee Marquette
08-24 at Muskego
08-31 Waukesha Catholic Memorial
09-07 at Kettle Moraine
09-14 Waukesha South
09-21 at Oconomowoc
09-28 Waukesha West
10-05 at Mukwonago
10-12 Waukesha North

Ashland
08-17 at Northwestern
08-24 at Hurley
08-31 at Antigo
09-07 Mosinee
09-14 at Merrill
09-21 at Northland Pines
09-28 Lakeland Union
10-05 at Rhinelander
10-12 Medford

Ashwaubenon
08-16 at Green Bay Preble
08-23 Green Bay Notre Dame
08-30 De Pere
09-07 at Bay Port
09-14 Green Bay Southwest
09-21 at Manitowoc Lincoln
09-28 Pulaski
10-05 at Sheboygan North
10-12 Sheboygan South

Athens
08-17 Rib Lake/Prentice
08-24 Augusta
08-31 Thorp
09-07 at WI Rapids Assumption
09-14 Greenwood
09-21 at Loyal
09-28 at Gilman
10-05 Abbotsford
10-12 Owen-Withee

Auburndale
08-17 at Pittsville
08-24 at Manawa
08-31 Rib Lake/Prentice
09-07 at Edgar
09-14 Tomahawk
09-21 Marathon
09-28 at Stratford
10-05 Chequamegon
10-12 at Whitehall

Augusta
08-17 Lake Holcombe/Cornell
08-24 at Athens
08-31 at Cochrane-Fountain City
09-07 Whitehall
09-14 at Eleva-Strum
09-21 Melrose-Mindoro
09-28 at Independence/Gilmanton
10-05 at Cashton
10-12 Blair-Taylor
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:29 pm

Baldwin-Woodville
08-17 at Edgar
08-23 Spooner
08-31 New Richmond
09-07 at Osceola
09-14 Saint Croix Central
09-21 at Ellsworth
09-28 Prescott
10-05 at Somerset
10-12 Amery

Bangor
08-16 at Melrose-Mindoro
08-24 Loyal
08-31 Royall
09-07 at New Lisbon
09-14 at Hillsboro
09-21 Cochrane-Fountain City
09-28 at Potosi/Cassville
10-05 at Brookwood
10-12 Cashton

Baraboo
08-17 Monona Grove
08-24 at Stoughton
08-31 Beaver Dam
09-07 Portage
09-14 at Mount Horeb/Barneveld
09-21 at DeForest
09-28 Sauk Prairie
10-05 at Waunakee
10-12 at Reedsburg

Barron
08-17 at Amery
08-24 Chequamegon
08-31 at Hayward
09-07 Cumberland
09-14 Spooner
09-21 at Chetek-Weyerhaeuser
09-28 Ladysmith
10-05 at Bloomer
10-12 Northwestern

Bay Port
08-16 Sheboyan North
08-23 at Sheboygan South
08-30 at Manitowoc Lincoln
09-07 Ashwaubenon
09-14 at Pulaski
09-21 Green Bay Notre Dame
09-28 at Green Bay Southwest
10-05 at De Pere
10-12 Green Bay Preble

Beaver Dam
08-17 at Watertown
08-24 Fort Atkinson
08-31 at Baraboo
09-07 Mount Horeb/Barneveld
09-14 Reedsburg
09-21 at Portage
09-28 DeForest
10-05 at Sauk Prairie
10-12 Waunakee

Beaver Dam Wayland Academy
08-17
08-24
08-31 Cambria-Friesland
09-07 at Fall River
09-14 Oshkosh Lourdes Academy
09-21 at Deerfield
09-29 Rio
10-06 Randolph
10-11 at Johnson Creek

Belleville
08-17 at White Lake/Elcho
08-24 Orfordville Parkview
08-30 at Wisconsin Dells
09-07 at Boscobel
09-14 New Glarus/Monticello
09-21 at Waterloo
09-28 Cambridge
10-05 Cuba City
10-12 at Marshall

Belmont
08-18 vs North Crawford (at Platteville)
08-24 Benton/Scales Mound
08-31 at Shullsburg
09-07 River Ridge
09-14 Pecatonica/Argyle
09-22 at Black Hawk
09-28 Wonewoc-Center/Weston
10-05 at Potosi/Cassville
10-12 at Highland

Beloit Memorial
08-17 Janesville Craig
08-24 at Sun Prairie
08-31 Madison La Follette
09-07 Madison East
09-14 at Middleton
09-21 at Madison West
09-28 at Madison Memorial
10-05 Verona
10-12 Janesville Parker

Beloit Turner
08-17 Whitewater
08-24 at Big Foot
08-31 McFarland
09-07 at Evansville
09-14 Brodhead/Juda
09-21 at Edgerton
09-28 Jefferson
10-05 Clinton
10-12 at East Troy

Benton/Scales Mound (IL)
08-17 Potosi/Cassville
08-24 at Belmont
08-31 at Pecatonica/Argyle
09-07 Shullsburg
09-14 Black Hawk
09-22 Cashton
09-28 Highland
10-05 at Riverdale
10-12 at River Ridge

Berlin
08-17 Antigo
08-24 at Wautoma
08-31 at Plymouth
09-07 Waupun
09-14 Winneconne
09-21 at Campbellsport
09-28 Kewaskum
10-05 at Ripon
10-12 at Kettle Moraine Lutheran

Big Foot
08-17 at Jefferson
08-24 Beloit Turner
08-31 at East Troy
09-07 Whitewater
09-14 at Clinton
09-21 at McFarland
09-28 Evansville
10-05 at Brodhead/Juda
10-12 Edgerton

Black Hawk
08-18 vs Southwestern (Platteville)
08-24 at Potosi/Cassville
08-31 New Lisbon
09-07 Pecatonica/Argyle
09-14 at Benton/Scales Mound
09-22 Belmont
09-28 River Ridge
10-05 at Highland
10-12 at Shullsburg

Black River Falls
08-17 Sparta
08-24 at Tomah
08-31 at River Valley
09-07 Richland Center
09-14 at Onalaska Luther
09-21 Viroqua
09-28 Westby
10-05 Arcadia
10-12 at Gale-Ettrick-Trempealeau

Blair-Taylor
08-17 Onalaska Luther
08-24 at DeSoto
08-31 Melrose-Mindoro
09-07 at Cochrane-Fountain City
09-14
09-21 Eleva-Strum
09-28 at Whitehall
10-05 Independence/Gilmanton
10-12 at Augusta

Bloomer
08-17 Somerset
08-24 at Lakeland Union
08-31 Spooner
09-07 at Ladysmith
09-14 Northwestern
09-21 at Cumberland
09-28 Chetek-Weyerhaeuser
10-05 Barron
10-12 at Hayward

Bonduel
08-17 at Colemlan
08-24
08-31 Manawa
09-07 at Weyauwega-Fremont
09-14 Iola-Scandinavia
09-21 at Amherst
09-28 Shiocton
10-05 Wittenburg-Birnamwood
10-12 at Stevens Point Pacelli

Boscobel
08-17 Wauzeka-Steuben/Seneca
08-24 at Riverdale
08-31 at Mineral Point
09-07 Belleville
09-14 at Iowa-Grant
09-21 Cuba City
09-28 at Fennimore
10-05 Southwestern
10-12 Darlington

Boyceville
08-17
08-24 at Clear Lake
08-31 at Glenwood City
09-07 Elk Mound
09-14 at Colfax
09-21 Spring Valley
09-28 Mondovi
10-05 at Durand
10-12 Cadott

Brillion
08-17
08-24
08-31 at Valders
09-07 Two Rivers
09-14 at Kiel
09-21 Sheboygan Falls
09-28 at Chilton
10-05 at New Holstein
10-12 Manitowoc Roncalli

Brodhead/Juda
08-17 Evansville
08-24 Clinton
08-31 at Edgerton
09-07 Jefferson
09-14 at Beloit Turner
09-21 East Troy
09-28 at Whitewater
10-05 Big Foot
10-12 at McFarland

Brookfield Academy
08-17 Cambridge
08-24 at Deerfield
08-31 Delafield St. John's NWMA
09-07 St. Francis
09-15 at Jackson Living Word Luther.
09-21
09-28 at Milwaukee University School
10-05 Hartland Lakae Country Luther.
10-12 at Milwaukee HOPE Christian

Brookfield Central
08-17 at Wauwatosa East
08-23 Oconomowoc
08-31 Germantown
09-07 at West Alllis Hale
09-14 Wauwatosa West
09-21 at Milwaukee Marquette
09-28 Brookfield East
10-05 at Sussex Hamilton
10-12 Menomonee Falls

Brookfield East
08-17 Wauwatosa West
08-24 at Milwaukee Marquette
08-31 Muskego
09-07 Sussex Hamilton
09-14 at Menomonee Falls
09-21 Wauwatosa East
09-28 at Brookfield Central
10-05 Germantown
10-12 at West Allis Hale

Brookwood
08-17 DeSoto
08-24 Prairie du Chien
08-31 Southwestern
09-07 at Cashton
09-15 at Highland
09-21 New Lisbon
09-28 at Hillsboro
10-05 Bangor
10-12 at Royall

Brown Deer
08-17 at Sheboygan Falls
08-24 South Milwaukee
08-31 Greenfield
09-07 at Shorewood/Messmer
09-14 at Whitnall
09-21 Cudahy
09-28 at Pewaukee
10-05 at Milwaukee Lutheran
10-12

Burlington
08-17 at South Milwaukee
08-23 Racine Horlick
08-31 at Union Grove
09-07 Lake Geneva Badger
09-14 at Waterford
09-21 at Westosha Central
09-28 Delavan-Darien
10-05 at Wilmot Union
10-12 Elkhorn

Burlington Catholic Central
08-17 Milwaukee University School
08-25 at Jackson Living Word Luther.
08-30 Racine St. Catherine's
09-07 at Somers Shoreland Lutheran
09-15 at Milwaukee St. Thomas More
09-21 Greendale Martin Luther
09-28 at Whitefish Bay Dominican
10-05 Kenosha St. Joseph
10-11 at Racine Lutheran
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:29 pm

Cadott
08-18 at Eau Claire Regis
08-24 Altoona
08-30 at Osseo-Fairchild
09-07 Neillsville/Granton
09-14 Stanley-Boyd
09-21 Fall Creek
09-28 at Spencer/Columbus Catholic
10-05 Colby
10-12 at Boyceville

Cambria-Friesland
08-17 at Pardeeville
08-24 Dodgeland
08-31 at Beaver Dam Wayland Acad.
09-07 at Johnson Creek
09-14 Deerfield
09-21 at Rio
09-28 Oshkosh Lourdes Academy
10-05 at Fall River
10-12 Randolph

Cambridge
08-17 at Brookfield Academy
08-24 at Cochrane-Fountain City
08-31 Horicon/Hustisford
09-07 Wisconsin Dells
09-14 Waterloo
09-21 at Darlington
09-28 at Belleville
10-05 at Marshall
10-12 New Glarus/Monticello

Cameron
08-17 Clear Lake
08-24 at Cumberland
08-31 Hurley
09-07 Elmwood/Plum City
09-14 at Saint Croix Falls
09-21 Webster
09-28 at Lake Holcombe/Cornell
10-05 Grantsburg
10-12 at Unity

Campbellsport
08-17 at Mayville
08-24 Lomira
08-31 at Ripon
09-07 Winneconne
09-14 at Kettle Moraine Lutheran
09-21 Berlin
09-28 at Waupun
10-05 Plymouth
10-12 Kewaskum

Cashton
08-16 Ithaca
08-24 at Onalaska Luther
08-31 Hillsboro
09-07 Brookwood
09-14 at New Lisbon
09-22 at Benton/Scales Mound
09-28 at Royall
10-05 Augusta
10-12 at Bangor

Cedar Grove-Belgium
08-17 at Kohler/Lutheran/Christian
08-24 Mishicot
08-31 at Manitowoc Lutheran
09-07 Fond Lu Lac St. Marys Springs
09-14 Menasha St. Mary Catholic
09-21 at Oostburg
09-28 Reedsville
10-05 at Hilbert/Stockbridge
10-12 Random Lake

Cedarburg
08-17 West Bend East
08-24 Hartford Union
08-31 at Slinger
09-07 Port Washington
09-14 at West Bend West
09-21 Grafton
09-28 at Homestead
10-05 Whitefish Bay
10-12 at Nicolet

Chequamegon
08-17
08-24 at Barron
08-31 Stratford
09-07 at Marathon
09-14 Edgar
09-21 at Tomahawk
09-29 Eleva-Strum
10-05 at Auburndale
10-12 at Rib Lake/Prentice

Chetek-Weyerhaeuser
08-17 at Elk Mound
08-24 at Saint Croix Falls
08-31 Ladysmith
09-07 at Northwestern
09-14 Cumberland
09-21 Barron
09-28 at Bloomer
10-05 Hayward
10-12 at Spooner

Chilton
08-17 Algoma
08-24 at Sturgeon Bay
08-31 Kiel
09-07 New Holstein
09-14 at Sheboygan Falls
09-21 at Two Rivers
09-28 Brillion
10-05 Manitowoc Roncalli
10-12 at Valders

Chippewa Falls
08-17 Holmen
08-24 Medford
08-31 at Menomonie
09-07 Rice Lake
09-14 at Eau Claire Memorial
09-21 Superior
09-28 River Falls
10-05 at Eau Claire North
10-12 Hudson

Clear Lake
08-17 at Cameron
08-24 Boyceville
08-31 Saint Croix Falls
09-07 at Unity
09-14 at Flambeau
09-21
09-28 Elmwood/Plum City
10-05 at Turtle Lake
10-12 Pepin/Alma

Clinton
08-17 East Troy
08-24 at Brodhead/Juda
08-31 Whitewater
09-07 at Edgerton
09-14 Big Foot
09-21 at Jefferson
09-28 McFarland
10-05 at Beloit Turner
10-12 Evansville

Clintonville
08-17 at Appleton Fox Valley Luther.
08-24 at Freedom
08-31 Denmark
09-07 Wrightstown
09-14 at Little Chute
09-21 Marinette
09-28 Luxemburg-Casco
10-05 at Oconto Falls
10-12 at Green Bay West

Cochrane-Fountain City
08-17 at Pepin/Alma
08-24 Cambridge
08-31 Augusta
09-07 Blair-Taylor
09-14 at Independence/Gilmanton
09-21 at Bangor
09-28 at Melrose-Mindoro
10-05 Whitehall
10-12 at Eleva-Strum

Colby
08-17 at Osseo-Fairchild
08-24 at Neillsville/Granton
08-31 Altoona
09-07 Spring Valley
09-14 Fall Creek
09-21 Spencer/Columbus Catholic
09-29 at Eau Claire Regis
10-05 at Cadott
10-12 Stanley-Boyd

Coleman
08-17 Bonduel
08-23 at Crivitz
08-30 Northern Elite
09-07 at Peshtigo
09-14 Sturgeon Bay
09-21 Algoma
09-28 at Kewaunee
10-05 Oconto
10-12 at Southern Door

Colfax
08-17
08-24 Eleva-Strum
08-31 Neillsville/Granton
09-07 at Mondovi
09-14 Boyceville
09-21 Elk Mound
09-28 at Durand
10-05 at Glenwood City
10-12 Spring Valley

Columbus
08-17
08-24 at Platteville
08-31 at New Glarus/Monticello
09-07
09-14 at Lake Mills Lakeside Lutheran
09-21 at Lake Mills
09-28 Lodi
10-05 Watertown Luther Prep
10-12 at Poynette

Crandon
08-17 at Abbotsford
08-24 Wittenburg-Birnamwood
08-30 at Suring
09-07 Northern Elite
09-14 Peshtigo
09-21 Laona/Wabeno
09-28 at Crivitz
10-05 Three Lakes/Phelps
10-12 at White Lake/Elcho

Crivitz
08-17 at Kewaunee
08-23 Coleman
08-30 Three Lakes/Phelps
09-07 White Lake/Elcho
09-14 at Laona/Wabeno
09-21 at Suring
09-28 Crandon
10-05 at Northland Pines
10-12 Northern Elite

Cuba City
08-17 Platteville
08-24 at Lancaster
08-31 Darlington
09-07 at Fennimore
09-14 Southwestern
09-21 at Boscobel
09-28 Mineral Point
10-05 at Belleville
10-12 Iowa-Grant

Cudahy
08-16 at Racine St. Catherine's
08-24 Shorewood/Messmer
08-31 at Whitnall
09-07 Milwaukee Lutheran
09-14 at Milwaukee Pius XI
09-21 at Brown Deer
09-28 at South Milwaukee
10-05 Greenfield
10-12

Cumberland
08-17 at Grantsburg
08-24 Cameron
08-31 Northwestern
09-07 at Barron
09-14 at Chetek-Weyerhaeuser
09-21 Bloomer
09-28 at Hayward
10-05 Spooner
10-12 at Ladysmith
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:29 pm

Darlington
08-18 vs Glenwood City
08-24 Hartland Lake Country Luther.
08-31 at Cuba City
09-07 Mineral Point
09-14 at Fennimore
09-21 Cambridge
09-28 at Southwestern
10-05 Iowa-Grant
10-12 at Boscobel

De Pere
08-16 Manitowoc Lincoln
08-23 Green Bay Southwest
08-30 at Ashwaubenon
09-07 Green Bay Preble
09-14 Sheboygan North
09-21 at Pulaski
09-28 at Sheboygan South
10-05 Bay Port
10-12 at Green Bay Notre Dame

De Soto
08-17 at Brookwood
08-24 Blair-Taylor
08-31 at Wauzeka-Steuben/Seneca
09-07 Hillsboro
09-14 Kickapoo/LaFarge
09-21 at Riverdale
09-28 North Crawford
10-05 Wonewoc-Center/Weston
10-12 at Ithaca

Deerfield
08-17
08-24 Brookfield Academy
08-31 Johnson Creek
09-07 Randolph
09-14 at Cambria-Friesland
09-21 Beaver Dam Wayland Acad.
09-28 at Fall River
10-05 Rio
10-11 at Oshkosh Lourdes Academy

DeForest
08-17 at Oregon
08-24 Monroe
08-31 Reedsburg
09-07 at Waunakee
09-14 Sauk Prairie
09-21 Baraboo
09-28 at Beaver Dam
10-05 Mount Horeb/Barneveld
10-12 at Portage

Delavan-Darien
08-17 Lodi
08-24
08-31 at Wilmot Union
09-07 Elkhorn
09-14 at Union Grove
09-21 Lake Geneva Badger
09-28 at Burllington
10-05 Westosha Central
10-12 Waterford

Delafield St. Johns NW Military Academy
08-17
08-24
08-31 at Brookfield Academy
09-07 Jackson Living Word Lutheran
09-14 at St. Francis
09-21 Hartland Lake Country Luther.
09-28 Milwaukee HOPE Christian
10-05 Plainfield Tri-County
10-12 at Milwaukee University School

Denmark
08-17 Luxemburg-Casco
08-24 Wrightstown
08-31 at Clintonville
09-07 at Appleton Fox Valley Luther.
09-14 Oconto Falls
09-21 Shawano
09-28 at Marinette
10-05 Little Chute
10-12 at Freedom

Dodgeland
08-17 Stevens Point Pacelli
08-24 at Cambria-Friesland
08-31 at Palmyra-Eagle
09-07 at Markesan
09-14 at Pittsville
09-21 Orfordville Parkview
09-28 Pardeeville
10-05 at Montello/Princeton/Green Lk.
10-12 Horicon/Hustisford

Dodgeville
08-17 New Glarus/Monticello
08-24 at Mineral Point
08-31
09-07 at Viroqua
09-14 at Richland Center
09-21 Prar
09-28 at River Valley
10-05 at Platteville
10-12 Lancaster

Durand
08-17 Saint Croix Central
08-24 at Prescott
08-31 at Spring Valley
09-07 Glenwood City
09-14 at Elk Mound
09-21 Eau Claire Regis
09-28 Colfax
10-05 Boyceville
10-12 at Mondovi
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:31 pm

East Troy
08-17 at Clinton
08-24 at Whitewater
08-31 Big Foot
09-07 at McFarland
09-14 Evansville
09-21 at Brodhead/Juda
09-28 Edgerton
10-05 at Jefferson
10-12 Beloit Turner

Eau Claire Memorial
08-17 La Crosse Logan
08-24 at La Crosse Central
08-31 at Rice Lake
09-07 at Superior
09-14 Chippewa Falls
09-21 at River Falls
09-28 Eau Claire North
10-05 at Hudson
10-12 Menomonie

Eau Claire North
08-16 La Crosse Central
08-24
08-31 Superior
09-07 Hudson
09-14 at Menomonie
09-21 Rice Lake
09-28 at Eau Claire Memorial
10-05 Chippewa Falls
10-12 at River Falls

Eau Claire Regis
08-18 Cadott
08-23 Fall Creek
08-31 at Stanley-Boyd
09-06 Osseo-Fairchild
09-14 at Altoona
09-21 at Durand
09-29 Colby
10-05 at Spencer/Columbus Catholic
10-12 at Neillsville/Granton

Edgar
08-17 Baldwin-Woodville
08-23 at Mondovi
08-31 Tomahawk
09-07 Auburndale
09-14 at Chequamegon
09-21 at Laconia
09-28 Marathon
10-05 Rib Lake/Prentice
10-12 at Stratford

Edgerton
08-17 McFarland
08-24 at Evansville
08-31 Brodhead/Juda
09-07 Clinton
09-14 at Jefferson
09-21 Beloit Turner
09-28 at East Troy
10-05 Whitewater
10-12 at Big Foot

Eleva-Strum
08-17 Mondovi
08-24 at Colfax
08-31 at Whitehall
09-07 Independence/Gilmanton
09-14 Augusta
09-21 at Blair-Taylor
09-29 at Chequamegon
10-05 Melrose-Mindoro
10-12 Cochrane-Fountain City

Elk Mound
08-17 Chetek-Weyerhaeuser
08-24 at Saint Croix Central
08-31 Mondovi
09-07 at Boyceville
09-14 Durand
09-21 at Colfax
09-28 at Spring Valley
10-05 Altoona
10-12 Glenwood City

Elkhorn
08-17 at New Berlin West
08-24 Lake Mills Lakeside Lutheran
08-30 Westosha Central
09-07 at Delavan-Darien
09-14 Wilmot Union
09-21 at Waterford
09-28 at Union Grove
10-05 Lake Geneva Badger
10-12 at Burlington

Ellsworth
08-17 at Loyal
08-24 River Falls
08-31 at Saint Croix Central
09-07 Amery
09-14 at Somerset
09-21 Baldwin-Woodville
09-28 New Richmond
10-05 at Osceola
10-12 Prescott

Elmwood/Plum City
08-17 Independence/Gilmanton
08-24 at Spring Valley
08-31 Grantsburg
09-07 at Cameron
09-14 at Pepin/Alma
09-21 Flambeau
09-28 at Clear Lake
10-05 Hurley
10-12 Turtle Lake

Evansville/Albany
08-17 at Brodhead/Juda
08-24 Edgerton
08-31 at Jefferson
09-07 Beloit Turner
09-14 at East Troy
09-21 Whitewater
09-28 at Big Foot
10-05 McFarland
10-12 at Clinton
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:31 pm

Fall Creek
08-17 Neillsville/Granton
08-23 at Eau Claire Regis
08-30 Spencer/Columbus Catholic
09-07 Altoona
09-14 at Colby
09-21 at Cadott
09-28 Glenwood City
10-05 at Stanley-Boyd
10-12 Osseo-Fairchild

Fall River
08-17 Almond-Bancroft
08-24 at Wild Rose
08-31 Oshkosh Lourdes Academy
09-07 Beaver Dam Wayland Acad.
09-14 at Randolph
09-21 at Johnson Creek
09-28 Deerfield
10-05 Cambria-Friesland
10-12 at Rio

Fennimore
08-17
08-24
08-31 at Iowa-Grant
09-07 Cuba City
09-14 Darlington
09-21 at Southwestern
09-28 Boscobel
10-05 at Mineral Point
10-12 at Waterloo

Flambeau
08-16 at Ladysmith
08-24
08-31 Lake Holcombe/Cornell
09-07 at Webster
09-14 Clear Lake
09-21 at Elmwood/Plum City
09-28 Turtle Lake
10-05 at Pepin/Alma
10-12 Pittsville

Fond du Lac
08-17 at Kimblery
08-24 Schfoeld D.C. Everest
08-31 at Appleton North
09-07 at Kingsford (MI)
09-14 Hortonville
09-20 at Oshkosh North
09-28 Oshkosh West
10-05 at Neenah
10-12 Stevens Point

Fond du Lac St. Marys Springs
08-17 Markesan
08-24 at Amherst
08-31 Kingsford (MI)
09-07 at Cedar Grove-Belgium
09-14 at F. D. L. Winnebago Lutheran
09-21 Omro
09-28 at Laconia
10-05 Mayville
10-12 at Lomira

Fond du Lac Winnebago Lutheran
08-17 at Kettle Moraine Lutheran
08-24
08-31 at Random Lake
09-07 Lake Mills
09-14 Fond du Lac St. Marys Springs
09-21 Lomira
09-28 at Mayville
10-06 Laconia
10-12 at Omro

Fort Atkinson
08-17 Waunakee
08-24 at Beaver Dam
08-31 Watertown
09-07 at Oregon
09-14 at Monona Grove
09-21 Madison Edgewood
09-28 at Monroe
10-05 Milton
10-12 at Stoughton

Franklin
08-17 at Waterford
08-24 Wilmot Union
08-31 Racine Park
09-07 at Racine Case
09-14 Oak Creek
09-21 Kenosha Bradford
09-28 at Kenosha Indian Trail
10-05 Racine Horlick
10-12 at Kenosha Tremper

Freedom
08-17 at Little Chute
08-24 Clintonville
08-30 Appleton Fox Valley Lutheran
09-07 at Oconto Falls
09-14 Waupaca
09-21 at Luxemburg-Casco
09-28 at Wrightstown
10-05 Marinette
10-12 Denmark
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:31 pm

Gale-Ettrick-Trempealeau
08-17 Nekoosa
08-24 West Salem
08-31 at Platteville
09-07 Prairie du Chien
09-14 at Westby
09-21 at Onalaska Luther
09-28 Arcadia
10-05 at Viroqua
10-12 Black River Falls

Germantown
08-17 at Menomonee Falls
08-24 Wauwatosa East
08-31 at Brookfield Central
09-07 Waukesha West
09-14 West Allis Hale
09-21 at Wauwatosa West
09-28 Milwaukee Marquette
10-05 at Brookfield East
10-12 Sussex Hamilton

Gilman
08-17 at Laona/Wabeno
08-24 at Abbotsford
08-31 Independence/Gilmanton
09-07 Owen-Withee
09-14 at Thorp
09-22 at WI Rapids Assumption
09-28 Athens
10-05 at Loyal
10-12 Greenwood

Glenwood City
08-18 vs Darlington
08-24 Amery
08-31 Boyceville
09-07 at Durand
09-14 Spring Valley
09-21 at Mondovi
09-28 at Fall Creek
10-05 Colfax
10-12 at Elk Mound

Grafton
08-17 at West Bend West
08-24 at West Bend East
08-31 Homestead
09-07 at Whitefish Bay
09-14 Nicolet
09-21 at Cedarburg
09-28 Hartford Union
10-05 at Slinger
10-12 Port Washington

Grantsburg
08-17 Cumberland
08-24 Hayward
08-31 at Elmwood/Plum City
09-07 Turtle Lake
09-14 Webster
09-21 at Unity
09-28 Saint Croix Falls
10-05 at Cameron
10-12 at Lake Holcombe/Cornell

Green Bay East
08-17 at Seymour
08-24 at Appleton Xavier
08-31 Waupaca
09-07 at New London
09-14 Green Bay West
09-21 Waupaca
09-28 at Little Chute
10-05 Menasha
10-12 at West De Pere

Green Bay Notre Dame
08-17 Sheboygan South
08-23 at Ashwaubenon
08-30 at Sheboygan North
09-07 Pulaski
09-14 Manitowoc Lincoln
09-21 at Bay Port
09-28 Green Bay Preble
10-05 at Green Bay Southwest
10-12 De Pere

Green Bay Preble
08-16 Ashwaubenon
08-23 at Manitowoc Lincoln
08-30 Green Bay Southwest
09-07 at De Pere
09-14 Sheboygan South
09-21 Sheboyigan North
09-28 at Green Bay Notre Dame
10-05 at Pulaski
10-12 at Bay Port

Green Bay Southwest
08-16 Pulaski
08-23 at De Pere
08-30 at Green Bay Preble
09-07 Manitowoc Lincoln
09-14 at Ashwaubenon
09-21 at Sheboygan South
09-28 Bay Port
10-05 Green Bay Notre Dame
10-12 at Sheboygan North

Green Bay West
08-17 Appleton Xavier
08-24 Seymour
08-31 at West De Pere
09-07 Waupaca
09-14 at Green Bay East
09-21 at Menasha
09-28 at New London
10-05 Shawano
10-12 Clintonville

Greendale
08-16 at Lake Geneva Badger
08-24 Greenfield
08-31 at Pewaukee
09-07 New Berlin Eisenhower
09-14 Wisconsin Lutheran
09-21 at New Berlin West
09-28 at West Allis Central
10-05 Milwaukee Pius Xi
10-12

Greendale Martin Luther
08-17 Whitnall
08-24 at Milw. University School
08-31 at Whitefish Bay Dominican
09-07 Racine Lutheran
09-14 at Somers Shoreland Lutheran
09-21 at Burlington Catholic Central
09-28 Kenosha St. Joseph
10-05 at Racine St. Catherine's
10-12 Milwaukee St. Thomas More

Greenfield
08-16 Union Grove
08-24 at Greendale
08-31 at Brown Deer
09-07 South Milwaukee
09-14 at Milwaukee Lutheran
09-21 Shorewood/Messmer
09-28 Whitnall
10-05 at Cudahy
10-12

Greenwood
08-17 at Owen-Withee
08-24 Melrose-Mindoro
08-31 Owen-Withee
09-07 Loyal
09-14 at Athens
09-21 Abbotsford
09-29 at WI Rapids Assumption
10-05 Thorp
10-12 at Gilman
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:31 pm

Hartford Union
08-17 at Nicolet
08-24 at Cedarburg
08-31 West Bend East
09-07 Slinger
09-14 at Port Washington
09-21 West Bend West
09-28 at Grafton
10-05 Homestead
10-12 at Whitefish Bay

Hartland Lake Country Lutheran
08-17 Mineral Point
08-24 at Darlington
08-31 at Lake Mills Lakeside Lutheran
09-08 at Milwaukee HOPE Christian
09-14 Milwaukee University School
09-21 at Delafield St. John's NWMA
09-28 Jackson Living Word Lutheran
10-05 at Brookfield Academy
10-12 St. Francis

Hayward
08-17 Lakeland Union
08-24 at Grantsburg
08-31 Barron
09-07 at Spooner
09-14 Ladysmith
09-21 at Northwestern
09-28 Cumberland
10-05 at Chetek-Weyerhaeuser
10-12 Bloomer

Highland
08-18 vs Pecatonica/Argyle (Platte)
08-24 at Shullsburg
08-31 at Ithaca
09-07 at Potosi/Cassville
09-15 Brookwood
09-21 River Ridge
09-28 at Benton/Scales Mound
10-05 Black Hawk
10-12 Belmont

Hilbert/Stockbridge
08-17
08-24 Random Lake
08-31 at Ozaukee
09-07 Kohler/Lutheran/Christian
09-14 at Howards Grove
09-21 Mishicot
09-28 at Manitowoc Lutheran
10-05 Cedar Grove-Belgium
10-12 at Menasha St. Mary Catholic

Hillsboro
08-17 Riverdale
08-24 at Kickapoo/LaFarge
08-31 at Cashton
09-07 at DeSoto
09-14 Bangor
09-21 at Royall
09-28 Brookwood
10-05 at Shullsburg
10-12 New Lisbon

Holmen
08-17 at Chippewa Falls
08-24 Menomonie
08-30 at La Crosse Central
09-07 West Salem
09-14 Tomah
09-21 at La Crosse Aquinas
09-28 La Crosse Logan
10-05 at Sparta
10-12 Onalaska

Homestead
08-17 at Port Washington
08-24 West Bend West
08-31 at Grafton
09-07 at West Bend East
09-14 Whitefish Bay
09-21 at Nicolet
09-28 Cedarburg
10-05 at Hartford Union
10-12 Slinger

Horicon /Hustisford
08-17 at Lomira
08-24 Mayville
08-31 at Cambridge
09-07 Palmyra-Eagle
09-14 at Montello/Princeton/Green Lk
09-21 Markesan
09-28 at Orfordville Parkview
10-05 Pardeeville
10-12 at Dodgeland

Hortonville
08-17 Appleton West
08-24 Kaukauna
08-31 at Marshfield
09-07 Wausau West
09-14 at Fond du Lac
09-21 at Oshkosh West
09-28 Neenah
10-05 Appleton East
10-12 at Oshkosh North

Howards Grove
08-17 Manitowoc Lutheran
08-24 at Menasha St. Mary Catholic
08-31 Oostburg
09-07 at Reedsville
09-14 Hilbert/Stockbridge
09-21 at Random Lake
09-28 Ozaukee
10-05 at Kohler/Lutheran/Christian
10-12 Laconia

Hudson
08-17 Kenosha Indian Trail
08-24 at Stevens Point
08-31 River Falls
09-07 at Eau Claire North
09-14 at Superior
09-21 Menomonie
09-28 at Rice Lake
10-05 Eau Claire Memorial
10-12 at Chippewa Falls

Hurley
08-17 Turtle Lake
08-24 Ashland
08-31 at Cameron
09-07 at Suring
09-14 Northland Pines
09-21 White Lake/Elcho
09-28 at Pepin/Alma
10-05 at Elmwood/Plum City
10-12 vs Pecatonica/Argyle(Waupaca)
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:32 pm

Independence/Gilmanton
08-17 at Elmwood/Plum City
08-24 Pepin/Alma
08-31 at Gilman
09-07 at Eleva-Strum
09-14 Cochrane-Fountain City
09-21 at Whitehall
09-28 Augusta
10-05 at Blair-Taylor
10-12 Melrose-Mindoro

Iola-Scandinavia
08-17 Montello/Princeton/Green Lake
08-24 at Marathon
08-31 Weyauwega-Fremont
09-07 Wittenburg-Birnamwood
09-14 at Bonduel
09-21 Manawa
09-28 Stevens Point Pacelli
10-05 at Shiocton
10-12 at Amherst

Iowa-Grant
08-17 at Viroqua
08-24 Wauzeka-Steuben/Seneca
08-31 Fennimore
09-07 at Southwestern
09-14 Boscobel
09-21 at Mineral Point
09-28 New Glarus/Monticello
10-05 at Darlington
10-12 at Cuba City

Ithaca
08-16 at Cashton
08-24
08-31 Highland
09-07 at Wonewoc-Center/Weston
09-14 North Crawford
09-21 at Kickapoo/LaFarge
09-28 at Riverdale
10-05 Wauzeka-Steuben/Seneca
10-12 DeSoto

Jackson Living Word Lutheran
08-18 Milwaukee St. Thomas More
08-25 Burlington Catholic Central
09-01 Milwaukee HOPE Christian
09-07 Delafield St. John's NWMA
09-15 Brookfield Academy
09-21 at St. Francis
09-28 at Hartland Lake Country Luther.
10-06 Milwaukee University School
10-12 at Orfordville Parkview

Janesville Craig
08-17 at Beloit Memorial
08-24 Janesville Parker
08-31 Verona
09-07 Sun Prairie
09-14 at Madison La Follette
09-21 at Madison East
09-28 at Middleton
10-05 Madison West
10-12 Madison Memorial

Janesville Parker
08-17 Verona
08-24 at Janesville Craig
08-31 at Sun Prairie
09-07 at Madison La Follette
09-14 Madison East
09-21 Middleton
09-28 Madison West
10-05 at Madison Memorial
10-12 at Beloit Memorial

Jefferson
08-17 Big Foot
08-24 at McFarland
08-31 Evansville
09-07 at Brodhead/Juda
09-14 Edgerton
09-21 Clinton
09-28 at Beloit Turner
10-05 East Troy
10-12 at Whitewater

Johnson Creek
08-17 at Orfordville Parkview
08-24
08-31 at Deerfield
09-07 Cambria-Friesland
09-14 at Rio
09-21 Fall River
09-28 at Randolph
10-04 at Oshkosh Lourdes Academy
10-11 Beaver Dam Wayland Acad.
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:32 pm

Kaukauna
08-17 Wisconsin Rapids Lincoln
08-24 at Hortonville
08-31 at Menominee (MI)
09-07 Marshfield
09-14 Oshkosh West
09-21 at Appleton North
09-28 at Appleton East
10-05 Kimberly
10-12 at Appleton West

Kenosha Bradford
08-17 Wilmot Union
08-24 at Lake Geneva Badger
08-31 at Racine Horlick
09-07 Oak Creek
09-14 Kenosha Tremper
09-21 at Franklin
09-28 Racine Park
10-05 at Kenosha Indian Trail
10-12 Racine Case

Kenosha Indian Trail
08-17 at Hudson
08-24 Waterford
08-31 Kenosha Tremper
09-07 at Racine Park
09-14 Racine Case
09-21 at Oak Creek
09-28 Franklin
10-05 Kenosha Bradford
10-12 at Racine Horlick

Kenosha St. Joseph
08-17 at Manitowoc Roncalli
08-24 Milwaukee HOPE Christian
08-30 at Milwaukee St. Thomas More
09-07 Whitefish Day Dominican
09-15 at Racine Lutheran
09-21 Somers Shoreland Lutheran
09-28 at Greendale Martin Luther
10-05 at Burlington Catholic Central
10-12 Racine St. Catherine's

Kenosha Tremper
08-17
08-24 at Milwaukee Rufus King
08-31 at Kenosha Indian Trail
09-07 Racine Horlick
09-14 at Kenosha Bradford
09-21 at Racine Park
09-28 Racain
10-05 at Oak Creek
10-12 Franklin

Kettle Moraine
08-17 at Waukesha West
08-24 Mukwonago
08-31 at Waukesha North
09-07 Arrowhead
09-14 at Muskego
09-21 Waukesha Catholic Memorial
09-28 at Menomonee Falls
10-05 at Waukesha South
10-12 Oconomowoc

Kettle Moraine Lutheran
08-17 F. D. L. Winnebago Lutheran
08-24 at Watertown Luther Prep
08-31 at Waupun
09-07 Plymouth
09-14 Campbellsport
09-21 at Kewaskum
09-28 Ripon
10-05 at Winneconne
10-12 Berlin

Kewaskum
08-17 Milwaukee Lutheran
08-24 at Merrill
08-31 at Winneconne
09-07 Ripon
09-14 at Plymouth
09-21 Kettle Moraine Lutheran
09-28 at Berlin
10-05 Waupun
10-12 at Campbellsport

Kewaunee
08-17 Crivitz
08-24 at Two Rivers
08-31 at Algoma
09-07 at Southern Door
09-14 Oconto
09-21 at Sturgeon Bay
09-28 Coleman
10-05 at Tomahawk
10-12 Peshtigo

Kickapoo/LaFarge
08-17 at New Lisbon
08-24 Hillsboro
08-31 Wonewoc-Center/Weston
09-07 Riverdale
09-14 at DeSoto
09-21 Ithaca
09-28 at Wauzeka-Steuben/Seneca
10-05 at North Crawford
10-12 Potosi/Cassville

Kiel
08-17 Waupun
08-24 at Ripon
08-31 at Chilton
09-07 at Manitowoc Roncalli
09-14 Brillion
09-21 at Valders
09-28 Two Rivers
10-05 at Sheboygan Falls
10-12 New Holstein

Kimberly
08-17 Fond du Lac
08-23 at Wisconsin Rapids Lincoln
08-31 Stevens Point
09-07 at Oshkosh West
09-14 Appleton West
09-21 at Neenah
09-28 at Appleton North
10-05 at Kaukauna
10-12 Appleton East

Kohler/Lutheran/Christian
08-17 Cedar Grove-Belgium
08-24 at Oostburg
08-31 Reedsville
09-07 at Hilbert/Stockbridge
09-14 Random Lake
09-21 at Ozaukee
09-28 at Lomira
10-05 Howards Grove
10-12 at Mishicot
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:32 pm

La Crosse Aquinas
08-17 at Prairie du Chien
08-25 Stevens Point Pacelli
08-31 at Onalaska
09-07 La Crosse Central
09-14 at West Salem
09-21 Holmen
09-28 at Tomah
10-05 at La Crosse Logan
10-12 Sparta

La Crosse Central
08-16 at Eau Claire North
08-24 Eau Claire Memorial
08-30 Holmen
09-07 at La Crosse Aquinas
09-14 La Crosse Logan
09-21 at Sparta
09-28 Onalaska
10-05 Tomah
10-12 at West Salem

La Crosse Logan
08-17 at Eau Claire Memorial
08-24
08-31 at Sparta
09-07 Onalaska
09-14 at La Crosse Central
09-21 West Salem
09-28 at Holmen
10-05 La Crosse Aquinas
10-12 at Tomah

Laconia
08-17 Wautoma
08-24 Mauston
08-31 Omro
09-07 at Lomira
09-14 Mayville
09-21 Edgar
09-28 Fond du Lac St. Marys Springs
10-06 at F. D. L. Winnebago Lutheran
10-12 at Howards Grove

Ladysmith
08-16 Flambeau
08-23 Lake Holcombe/Cornell
08-31 at Chetek-Weyerhaeuser
09-07 Bloomer
09-14 at Hayward
09-21 Spooner
09-28 at Barron
10-05 at Northwestern
10-12 Cumberland

Lake Geneva Badger
08-16 Greendale
08-24 Kenosha Bradford
08-31 at Waterford
09-07 at Burlington
09-14 Westosha Central
09-21 at Delavan-Darien
09-28 Wilmot Union
10-05 at Elko
10-12 Union Grove

Lake Holcombe/Cornell
08-17 at Augusta
08-23 at Ladysmith
08-31 at Flambeau
09-07 Pepin/Alma
09-14 Unity
09-21 at Saint Croix Falls
09-28 Cameron
10-05 at Webster
10-12 Grantsburg

Lake Mills
08-16 at Menomonie
08-24 at New Glarus/Monticello
08-31 Mauston
09-07 at F. D. L. Winnebago Lutheran
09-14 Poynette
09-21 Columbus
09-28 at Lake Mills Lakeside Lutheran
10-05 at Lodi
10-12 Watertown Luther Prep

Lake Mills Lakeside Lutheran
08-17 at Adams-Friendship
08-24 at Elkhorn
08-31 Hartland Lake Country Luther.
09-07 Wautoma
09-14 Columbus
09-21 at Watertown Luther Prep
09-28 Lake Mills
10-05 Poynette
10-12 at Lodi

Lakeland Union
08-17 at Hayward
08-24 Bloomer
08-31 at Medford
09-07 Antigo
09-14 at Mosinee
09-21 Merrill
09-28 at Ashland
10-05 Marquette (MI)
10-12 Rhinelander

Lancaster
08-17
08-24 Cuba City
08-31 Viroqua
09-07 at Onalaska Luther
09-14 Platteville
09-21 River Valley
09-28 at Richland Center
10-05 Prairie du Chien
10-12 at Dodgeville

Laona/Wabeno
08-17 Gilman
08-24 at Thorp
08-30 at White Lake/Elcho
09-07 at Three Lakes/Phelps
09-14 Crivitz
09-21 at Crandon
09-28 Northland Pines
10-06 at Northern Elite
10-12 Suring

Little Chute
08-17 Freedom
08-24 at Oconto Falls
08-31 Luxemburg-Casco
09-07 Marinette
09-14 Clintonville
09-21 at Appleton Fox Valley Luther.
09-28 Green Bay East
10-05 at Denmark
10-12 at Wrightstown

Lodi
08-17 at Delavan-Darien
08-24 Wisconsin Dells
08-31 Arlington Hts. (IL) St. Viator
09-07 Pioneer Westfield
09-14 Watertown Luther Prep
09-21 at Poynette
09-28 at Columbus
10-05 Lake Mills
10-12 Lake Mills Lakeside Lutheran

Lomira
08-17 Horicon/Hustisford
08-24 at Campbellsport
08-31 at Mayville
09-07 Laconia
09-14 Omro
09-21 at F. D. L. Winnebago Lutheran
09-28 Kohler/Lutheran/Christian
10-05 at Kingsford (MI)
10-12 Fond du Lac St. Marys Springs

Loyal
08-17 Ellsworth
08-24 at Bangor
08-31 Wisconsin Rapids Assumption
09-07 at Greenwood
09-14 at Owen-Withee
09-21 Athens
09-28 at Thorp
10-05 Gilman
10-12 at Abbotsford

Luxemburg-Casco
08-17 at Denmark
08-24 Appleton Fox Valley Lutheran
08-31 at Little Chute
09-07 West De Pere
09-14 at Marinette
09-21 Freedom
09-28 at Clintonville
10-05 Wrightstown
10-12 Oconto Falls
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:33 pm

Madison East
08-17 at Middleton
08-24 Madison West
08-31 Madison Memorial
09-07 at Beloit Memorial
09-14 at Janesville Parker
09-21 Janesville Craig
09-28 at Sun Prairie
10-05 Madison La Follette
10-12 at Verona

Madison Edgewood
08-17 Mount Horeb/Barneveld
08-24 at Sauk Prairie
08-31 Stoughton
09-07 Monona Grove
09-14 at Watertown
09-21 at Fort Atkinson
09-28 Oregon
10-05 Monroe
10-12 at Milton

Madison La Follette
08-17 Madison West
08-24 at Madison Memorial
08-31 at Beloit Memorial
09-07 Janesville Parker
09-14 Janesville Craig
09-21 at Sun Prairie
09-28 Verona
10-05 at Madison East
10-12 Middleton

Madison Memorial
08-17 Sun Prairie
08-24 Madison La Follette
08-31 at Madison East
09-07 at Middleton
09-14 Madison West
09-21 at Verona
09-28 Beloit Memorial
10-05 Janesville Parker
10-12 at Janesville Craig

Madison West
08-17 at Madison La Follette
08-24 at Madison East
08-31 Middleton
09-07 Verona
09-14 at Madison Memorial
09-21 Beloit Memorial
09-28 at Janesville Parker
10-05 at Janesville Craig
10-12 Sun Prairie

Manawa
08-17 Suring
08-24 Auburndale
08-31 at Bonduel
09-07 at Stevens Point Pacelli
09-14 Shiocton
09-21 at Iola-Scandinavia
09-28 Amherst
10-05 at Weyauwega-Fremont
10-12 Wittenburg-Birnamwood

Manitowoc Lincoln
08-16 at De Pere
08-23 Green Bay Preble
08-30 Bay Port
09-07 at Green Bay Southwest
09-14 at Green Bay Notre Dame
09-21 Ashwaubenon
09-28 at Sheboygan North
10-06 Sheboygan South
10-12 Pulaski

Manitowoc Lutheran
08-17 at Howards Grove
08-24 at Algoma
08-31 Cedar Grove-Belgium
09-07 at Menasha St. Mary Catholic
09-14 Oostburg
09-21 at Reedsville
09-28 Hilbert/Stockbridge
10-05 at Random Lake
10-12 Ozaukee

Manitowoc Roncalli
08-17 Kenosha St. Joseph
08-24 Oconto
08-31 at Two Rivers
09-07 Kiel
09-14 Valders
09-21 at New Holstein
09-28 Sheboygan Falls
10-05 at Chilton
10-12 at Brillion

Marathon
08-17 at Mosinee
08-24 Iola-Scandinavia
08-31 Abbotsford
09-07 Chequamegon
09-14 at Rib Lake/Prentice
09-21 at Auburndale
09-28 at Edgar
10-05 Stratford
10-12 at Tomahawk

Marinette
08-17 at Wrightstown
08-25 Menominee (MI)
08-31 Oconto Falls
09-07 at Little Chute
09-14 Luxemburg-Casco
09-21 at Clintonville
09-28 Denmark
10-05 at Freedom
10-12 Appleton Fox Valley Lutheran

Markesan
08-17 at F. D. L. St. Mary's Springs
08-24 at River Ridge
08-31 Montello/Princeton/Green Lake
09-07 Dodgeland
09-14 at Orfordville Parkview
09-21 at Horicon/Hustisford
09-28 Palmyra-Eagle
10-05 at Rosholt
10-12 at Pardeeville

Marshall
08-17 Palmyra-Eagle
08-24 Stanley-Boyd
08-30 Adams-Friendship
09-07 at Poynette
09-14 Mineral Point
09-21 at New Glarus/Monticello
09-28 at Waterloo
10-05 Cambridge
10-12 Belleville

Marshfield
08-17
08-24 at Appleton West
08-31 Hortonville
09-07 at Kaukauna
09-14 Stevens Point
09-21 at Wisconsin Rapids Lincoln
09-28 Oshkosh North
10-05 Schofield D.C. Everest
10-12 at Wausau West

Mauston
08-17 Tomah
08-24 at Laconia
08-31 at Lake Mills
09-07 New Glarus/Monticello
09-14 at Wautoma
09-21 at Adams-Friendship
09-28 Pioneer Westfield
10-05 at Nekoosa
10-12 Wisconsin Dells

Mayville
08-17 Campbellsport
08-24 at Horicon/Hustisford
08-31 Lomira
09-07 at Omro
09-14 at Laconia
09-21
09-28 F. D. L. Winnebago Lutheran
10-05 at F. D. L. St. Marys Springs
10-12 Oconto

McFarland
08-17 at Edgerton
08-24 Jefferson
08-31 at Beloit Turner
09-07 East Troy
09-14 at Whitewater
09-21 Big Foot
09-28 at Clinton
10-05 at Evansville
10-12 Brodhead/Juda

Medford
08-17 at Rice Lake
08-24 at Chippewa Falls
08-31 Lakeland Union
09-07 at Rhinelander
09-14 Menominee (MI)
09-21 Antigo
09-28 at Mosinee
10-05 Merrill
10-12 at Ashland

Melrose-Mindoro
08-16 Bangor
08-24 at Greenwood
08-31 at Blair-Taylor
09-07 Royall
09-14 Whitehall
09-21 at Augusta
09-28 Cochrane-Fountain City
10-05 at Eleva-Strum
10-12 at Independence/Gilmanton

Menasha
08-17 at Waupaca
08-24 Kingsford (MI)
08-31 Appleton Xavier
09-07 at Shawano
09-14 at New London
09-21 Green Bay West
09-28 West De Pere
10-05 at Green Bay East
10-12 Seymour

Menasha St. Mary Catholic
08-17 at Ozaukee
08-24 Howards Grove
08-31 at Mishicot
09-07 Manitowoc Lutheran
09-14 at Cedar Grove-Belgium
09-21
09-28 Oostburg
10-05 at Reedsville
10-12 Hilbert/Stockbridge

Menomonee Falls
08-17 Germantown
08-24 at West Allis Hale
08-31 Wauwatosa West
09-07 at Milwaukee Marquette
09-14 Brookfield East
09-21 at Sussex Hamilton
09-28 Kettle Moraine
10-05 Wauwatosa East
10-12 at Brookfield Central

Menomonie
08-16 Lake Mills
08-24 at Holmen
08-31 Chippewa Falls
09-07 at River Falls
09-14 Eau Claire North
09-21 at Hudson
09-28 Superior
10-05 Rice Lake
10-12 at Eau Claire Memorial

Merrill
08-17 Amherst
08-24 Kewaskum
08-31 at Mosinee
09-07 at Wausau East
09-14 Ashland
09-21 at Lakeland Union
09-29 Rhinelander
10-05 at Medford
10-12 Antigo
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:35 pm

Middleton
08-17 Madison East
08-24 at Verona
08-31 at Madison West
09-07 Madison Memorial
09-14 Beloit Memorial
09-21 at Janesville Parker
09-28 Janesville Craig
10-05 Sun Prairie
10-12 at Madison La Follette

Milton
08-17 Sauk Prairie
08-24 at Reedsburg
08-31 at Monroe
09-07 Stoughton
09-14 Oregon
09-21 at Watertown
09-28 Monona Grove
10-05 at Fort Atkinson
10-12 Madison Edgewood

Milwaukee Bay View
08-17 Milwaukee South Division
08-24 at Milwaukee Riverside Univ.
08-31 Milwaukee Pulaski
09-07 at Milwaukee Bradley Tech
09-13 Milwaukee Marshall
09-21 Milwaukee Washington
09-29 at Milwaukee Hamilton
10-05 Milwaukee Rufus King
10-11

Milwaukee Bradley Tech
08-16 Milwaukee HOPE Christian
08-24 Milwaukee Hamilton
08-30 at Milwaukee Rufus King
09-07 Milwaukee Bay View
09-13 at Milwaukee Washington
09-21 Milwaukee South Division
09-27 Milwaukee Marshall
10-06 at Milwaukee Riverside Univ.
10-11

Milwaukee Hamilton
08-17
08-24 at Milwaukee Bradley Tech
08-31 Milwaukee Marshall
09-07 Milwaukee Madison
09-15 Milwaukee Rufus King
09-20 at Milwaukee Riverside Univ.
09-29 Milwaukee Bay View
10-04 at Milwaukee Washington
10-11

Milwaukee HOPE Christian
08-16 at Milwaukee Bradley Tech
08-24 at Kenosha St. Joseph
09-01 at Jackson Living Word Luther.
09-08 Hartland Lake Country Luther.
09-14
09-21 at Milwaukee University School
09-28 at Delafield St. John's NWMA
10-06 St. Francis
10-12 Brookfield Academy

Milwaukee Lutheran
08-17 at Kewaskum
08-24 Whitnall
08-31 at South Milwaukee
09-07 at Cudahy
09-14 Greenfield
09-21 at Wisconsin Lutheran
09-28 at Shorewood/Messmer
10-05 Brown Deer
10-12

Milwaukee Madison
08-17
08-23 at Milwaukee South Division
08-31 Milwaukee Vincent
09-07 at Milwaukee Hamilton
09-13 Milwaukee North Division
09-21 at Milwaukee Ronald Reagan
09-28 Milwaukee Pulaski
10-05 at Milwaukee S.C.T.E.
10-11

Milwaukee Marquette
08-16 Arrowhead
08-24 Brookfield East
08-31 at Sussex Hamilton
09-07 Menomonee Falls
09-14 at Wauwatosa East
09-21 Brookfield Central
09-28 at Germantown
10-05 West Allis Hale
10-12 at Wauwatosa West

Milwaukee Marshall
08-16 Racine Horlick
08-23 Milwaukee Washington
08-31 at Milwaukee Hamillton
09-06 Milwaukee Riverside Univ.
09-13 at Milwaukee Bay View
09-21 Milwaukee Rufus King
09-27 at Milwaukee Bradley Tech
10-05 Milwaukee Vincent
10-11

Milwaukee North Division
08-17
08-24
08-31 Milwaukee South Division
09-07 Milwaukee S.C.T.E.
09-13 at Milwaukee Madison
09-21 at Milwaukee Vincent
09-27 Milwaukee Ronald Reagan
10-05 at Milwaukee Pulaski
10-11

Milwaukee Pius XI
08-17 at Racine Park
08-23 New Berlin West
08-31 West Allis Central
09-07 at Wisconsin Lutheran
09-14 Cudahy
09-21 at Pewaukee
09-28 New Berlin Eisenhower
10-05 at Greendale
10-12

Milwaukee Pulaski
08-17
08-24 at Milwaukee Ronald Reagan
08-31 at Milwaukee Bay View
09-07 at Milwaukee South Division
09-14 Milwaukee Vincent
09-21 Milwaukee S.C.T.E.
09-28 at Milwaukee Madison
10-05 Milwaukee North Divison
10-11

Milwaukee Riverside University
08-17 at Pewaukee
08-24 Milwaukee Bay View
08-31 at Milwaukee Washington
09-06 at Milwaukee Marshall
09-13 Milwaukee Ronald Reagan
09-20 Milwaukee Hamilton
09-29 at Milwaukee Rufus King
10-06 Milwaukee Bradley Tech
10-11

Milwaukee Ronald Reagan Prep
08-18 at Racine Lutheran
08-24 Milwaukee Pulaski
08-30 at Milwaukee S.C.T.E.
09-08 at Milwaukee Vincent
09-13 at Milwaukee Riverside Univ.
09-21 Milwaukee Madison
09-27 at Milwaukee North Division
10-05 Milwaukee South Division
10-11

Milwaukee Rufus King
08-17 at Shorewood/Messmer
08-24 Kenosha Tremper
08-30 Milwaukee Bradley Tech
09-07 Milwaukee Washington
09-15 at Milwaukee Hamillton
09-21 at Milwaukee Marshall
09-29 Milwaukee Riverside Univ.
10-05 at Milwaukee Bay View
10-11

Milwaukee S.C.T.E.
08-17 S.W.C.H.A. Saints
08-24 at Milwaukee Vincent
08-30 Milwaukee Ronald Reagan
09-07 at Milwaukee North Division
09-13 Milwaukee South Division
09-21 at Milwaukee Pulaski
09-28 Milwaukee Washington
10-05 Milwaukee Madison
10-11

Milwaukee South Division
08-17 at Milwaukee Bay View
08-23 Milwaukee Madison
08-31 at Milwaukee North Division
09-07 Milwaukee Pulaski
09-13 at Milwaukee S.C.T.E.
09-21 at Milwaukee Bradley Tech
09-28 Milwaukee Vincent
10-05 at Milwaukee Ronald Reagan
10-11

Milwaukee St. Thomas More
08-18 at Jackson Living Word Luther.
08-24 at St. Francis
08-30 Kenosha Sts. Joseph
09-06 at Racine St. Catherine's
09-15 Burlington Catholic Central
09-22 Whitefish Bay Dominican
09-29 at Racine Lutheran
10-05 Somers Shoreland Lutheran
10-12 at Greendale Martin Luther

Milwaukee University School
08-17 at Burlingrton Catholic Central
08-24 Greendale Martin Luther
08-31 at St. Francis
09-07
09-14 at Hartland Lake County Luther.
09-21 Milwaukee HOPE Christian
09-28 Brookfield Academy
10-06 at Jackson Living Word Luther.
10-12 Delafield St. John's NWMA

Milwaukee Vincent
08-17 at St. Francis
08-24 Milwaukee S.C.T.E.
08-31 at Milwaukee Madison
09-08 Milwaukee Ronald Reagan
09-14 at Milwaukee Pulaski
09-21 Milwaukee North Division
09-28 at Milwaukee South Division
10-05 at Milwaukee Marshall
10-11

Milwaukee Washington
08-17
08-23 Milwaukee Marshall
08-31 Milwaukee Riverside Univ.
09-07 at Milwaukee Rufus King
09-13 Milwaukee Bradley Tech
09-21 at Milwaukee Bay View
09-28 at Milwaukee S.C.T.E.
10-04 Milwaukee Hamiltl
10-11

Mineral Point
08-17 at Hartland Lake County Luther.
08-24 Dodgeville
08-31 Boscobel
09-07 at Darlington
09-14 at Marshall
09-21 Iowa-Grant
09-28 at Cuba City
10-05 Fennimore
10-12 at Southwestern

Mishicot
08-17
08-24 at Cedar Grove-Belgium
08-31 Menasha St. Mary Catholic
09-07 at Oostburg
09-14 Reedsville
09-21 at Hilbert/Stockbridge
09-28 Random Lake
10-05 at Ozaukee
10-12 Kohler/Lutheran/Christian

Mondovi
08-17 at Eleva-Strum
08-23 Edgar
08-31 at Elk Mound
09-07 Colfax
09-14 at Osseo-Fairchild
09-21 Glenwood City
09-28 at Boyceville
10-05 at Spring Valley
10-12 Durand

Monona Grove
08-17 at Baraboo
08-24 at Portage
08-31 Oregon
09-07 at Madison Edgewood
09-14 Fort Atkinson
09-21 Monroe
09-28 at Milton
10-05 Stoughton
10-12 at Watertown

Monroe
08-17 Reedsburg
08-24 at DeForest
08-31 Milton
09-07 Watertown
09-14 at Stoughton
09-21 at Monona Grove
09-28 Fort Atkinson
10-05 at Madison Edgewood
10-12 at Oregon

Montello/Princeton/Green Lake
08-17 at Iola-Scandinavia
08-24 Pioneer Westfield
08-31 at Markesan
09-07 at Orfordville Parkview
09-14 Horicon/Hustisford
09-21 at Pardeeville
09-28 at Omro
10-05 Dodgeland
10-12 Palmyra-Eagle

Mosinee
08-17 Marathon
08-24 at Onalaska
08-31 Merrill
09-07 at Ashland
09-14 Lakeland Union
09-21 at Rhinelander
09-28 Medford
10-05 at Antigo
10-12 Wausau East

Mount Horeb/Barneveld
08-17 at Madison Edgewood
08-24 Oregon
08-31 at Waunakee
09-07 at Beaver Dam
09-14 Baraboo
09-21 at Reedsburg
09-28 Portage
10-05 at DeForest
10-12 Sauk Prairie

Mukwonago
08-17 Waukesha Catholic Memorial
08-24 at Kettle Moraine
08-31 Waukesha South
09-07 at Oconomowoc
09-14 Waukesha West
09-21 at West Allis Hale
09-28 at Waukesha North
10-05 Arrowhead
10-12 at Muskego

Muskego
08-17 at Waukesha North
08-24 Arrowhead
08-31 at Brookfield East
09-07 at Waukesha Catholic Memorial
09-14 Kettle Moraine
09-21 at Waukesha South
09-28 Oconomowoc
10-05 at Waukesha West
10-12 Mukwonago
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:35 pm

Neenah
08-17 Stevens Point
08-24 Appleton North
08-31 at Appleton East
09-06 at Wisconsin Rapids Lincoln
09-14 at Oshkosh North
09-21 Kimberly
09-28 at Hortonville
10-05 Fond du Lac
10-12 at Oshkosh West

Neillsville/Granton
08-17 at Fall Creek
08-24 Colby
08-31 at Colfax
09-07 at Cadott
09-14 Spencer/Columbus Catholic
09-21 Altoona
09-28 at Stanley-Boyd
10-05 at Osseo-Fairchild
10-12 Eau Claire Regis

Nekoosa
08-17 at Gale-Ettrick-Trempealeau
08-24 at River Valley
08-31 Poynette
09-07
09-14 at Pioneer Westfield
09-21 Wautoma
09-28 at Wisconsin Dells
10-05 Mauston
10-12 at Adams-Friendship

New Berlin Eisenhower
08-17 Plymouth
08-24 Pewaukee
08-31 Wisconsin Lutheran
09-07 at Greendale
09-14 at New Berlin West
09-21 West Allis Central
09-28 at Milwaukee Pius XI
10-05 South Milwaukee
10-12

New Berlin West
08-17 Elkhorn
08-23 at Milwaukee Pius XI
08-31 Shorewood/Messmer
09-07 at Pewaukee
09-14 New Berlin Eisenhower
09-21 Greendale
09-28 Wiscsonsin Lutheran
10-05 at West Allis Central
10-12

New Glarus/Monticello
08-17 at Dodgeville
08-24 Lake Mills
08-31 Columbus
09-07 at Mauston
09-14 at Belleville
09-21 Marshall
09-28 at Iowa-Grant
10-05 Waterloo
10-12 at Cambridge

New Holstein
08-17
08-24
08-31 Sheboygan Falls
09-07 at Chilton
09-14 Two Rivers
09-21 Manitowoc Roncalli
09-28 at Valders
10-05 Brillion
10-12 at Kiel

New Lisbon
08-17 Kickapoo/LaFarge
08-24 Wonewoc-Center/Weston
08-31 at Black Hawk
09-07 Bangor
09-14 Cashton
09-21 at Brookwood
09-28 at Rosholt
10-05 Royall
10-12 at Hillsboro

New London
08-16 Oconto Falls
08-24 West De Pere
08-31 at Waupaca
09-07 Green Bay East
09-14 Menasha
09-21 at Appleton Xavier
09-28 Green Bay West
10-05 at Seymour
10-12 at Shawano

New Richmond
08-17 at River Falls
08-24 Rice Lake
08-31 at Baldwin-Woodville
09-07 Saint Croix Central
09-14 at Prescott
09-21 Somerset
09-28 at Ellsworth
10-05 at Amery
10-12 Osceola

Nicolet
08-17 Hartford Union
08-24 Slinger
08-31 at Port Washington
09-07 West Bend West
09-14 at Grafton
09-21 Homestead
09-28 at Whitefish Bay
10-05 at West Bend East
10-12 Cedarburg

North Crawford
08-18 vs Belmont (at Platteville)
08-24 Southwestern
08-31 Riverdale
09-07 Wauzeka-Steuben/Seneca
09-14 at Ithaca
09-21 Shullsburg
09-28 at DeSoto
10-05 Kickapoo/LaFarge
10-12 at Wonewoc-Center/Weston

Northern Elite
08-17
08-24 Northland Pines
08-30 at Coleman
09-07 at Crandon
09-14 Suring
09-21 Three Lakes/Phelps
09-28 at White Lake/Elcho
10-06 Laona/Wabeno
10-12 at Crivitz

Northland Pines
08-17 Wittenburg-Birnamwood
08-24 at Northern Elite
08-31 at Tigerton/Marion
09-07 Rib Lake/Prentice
09-14 at Hurley
09-21 Ashland
09-28 at Laona/Wabeno
10-05 Crivitz
10-12 Three Lakes/Phelps

Northwestern
08-17 Ashland
08-24 at Osceola
08-31 at Cumberland
09-07 Chetek-Weyerhaeuser
09-14 at Bloomer
09-21 Hayward
09-28 at Spooner
10-05 Ladysmith
10-12 at Barron
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:35 pm

Oak Creek
08-17 at Wisconsin Lutheran
08-24
08-31 Racine Case
09-07 at Kenosha Bradford
09-14 at Franklin
09-21 Kenosha Indian Trail
09-28 at Racine Horlick
10-05 Kenosha Tremper
10-12 at Racine Park

Oconomowoc
08-17 Waukesha South
08-23 at Brookfield Central
08-31 at Waukesha West
09-07 Mukwonago
09-14 at Waukesha North
09-21 Arrowhead
09-28 at Muskego
10-05 Waukesha Catholic Memorial
10-12 at Kettle Moraine

Oconto
08-17 Rosholt
08-24 at Manitowoc Roncalli
08-31 Southern Door
09-07 Algoma
09-14 at Kewaunee
09-21 at Peshtigo
09-28 Sturgeon Bay
10-05 at Coleman
10-12 at Mayville

Oconto Falls
08-16 at New London
08-24 Little Chute
08-31 at Marinette
09-07 Freedom
09-14 at Denmark
09-21 Wrightstown
09-28 at Appleton Fox Valley Luther.
10-05 Clintonville
10-12 at Luxemburg-Casco

Omro
08-17
08-24 Winneconne
08-31 at Laconia
09-07 Mayville
09-14 at Lomira
09-21 at F. D. L. St. Marys Springs
09-28 Montello/Princeton/Green Lake
10-05 at Oostburg
10-12 F. D. L. Winnebago Lutheran

Onalaska
08-17 River Valley
08-24 Mosinee
08-31 La Crosse Aquinas
09-07 at La Crosse Logan
09-14 Sparta
09-21 at Tomah
09-28 at La Crosse Central
10-05 West Salem
10-12 at Holmen

Onalaska Luther
08-17 at Blair-Taylor
08-24 Cashton
08-31 at Richland Center
09-07 Lancaster
09-14 Black River Falls
09-21 Gale-Ettrick-Trempealeau
09-28 at Viroqua
10-05 Westby
10-12 at Arcadia

Oostburg
08-17 at Random Lake
08-24 Kohler/Lutheran/Christian
08-31 at Howards Grove
09-07 Mishicot
09-14 at Manitowoc Lutheran
09-21 Cedar Grove-Belgium
09-28 at Menasha St. Mary Catholic
10-05 Omro
10-12 Reedsville

Oregon
08-17 DeForest
08-24 at Mount Horeb/Barneveld
08-31 at Monona Grove
09-07 Fort Atkinson
09-14 at Milton
09-21 Stoughton
09-28 at Madison Edgewood
10-05 at Watertown
10-12 Monroe

Orfordville Parkview
08-17 Johnson Creek
08-24 at Belleville
08-31 at Pardeeville
09-07 Montello/Princeton/Green Lake
09-14 Markesan
09-21 at Dodgeland
09-28 Horicon/Hustisford
10-05 at Palmyra-Eagle
10-12 Jackson Living Word Lutheran

Osceola
08-17 at Wausau East
08-24 Northwestern
08-31 at Somerset
09-07 Baldwin-Woodville
09-14 at Amery
09-21 Prescott
09-28 at Saint Croix Central
10-05 Ellsworth
10-12 at New Richmond

Oshkosh Lourdes
08-17 Wild Rose
08-24 at WI Rapids Assumption
08-31 at Fall River
09-07 Rio
09-14 at Beaver Dam Wayland Acad.
09-21 Randolph
09-28 at Cambria-Friesland
10-04 Johnson Creek
10-11 Deerfield

Oshkosh North
08-17
08-24 Appleton East
08-31 Wisconsin Rapids Lincoln
09-07 at Appleton West
09-14 Neenah
09-20 Fond du Lac
09-28 at Marshfield
10-05 at Oshkosh West
10-12 Hortonville

Oshkosh West
08-17
08-24 at Wausau West
08-31 at Schofield D. C. Everest
09-07 Kimberly
09-14 at Kaukauna
09-21 Hortonville
09-28 at Fond du Lac
10-05 Oshkosh North
10-12 Neenah

Osseo-Fairchild
08-17 Colby
08-24 at Spencer/Columbus Catholic
08-30 Cadott
09-06 at Eau Claire Regis
09-14 Mondovi
09-21 Stanley-Boyd
09-28 at Altoona
10-05 Neillsville/Granton
10-12 at Fall Creek

Owen-Withee
08-17 Greenwood
08-24
08-31 at Greenwood
09-07 at Gilman
09-14 Loyal
09-21 Thorpo
09-28 at Abbotsford
10-05 Wisconsin Rapids Assumption
10-12 at Athens

Ozaukee
08-17 Menasha St. Mary Catholic
08-24 at Reedsville
08-31 Hilbert/Stockbridge
09-07 at Random Lake
09-14
09-21 Kohler/Lutheran/Christian
09-28 at Howards Grove
10-05 Mishicot
10-12 at Manitowoc Lutheran
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:35 pm

Palmyra-Eagle
08-17 at Marshall
08-24 Waterloo
08-31 Dodgeland
09-07 at Horicon/Hustisford
09-14 Pardeeville
09-21 S.W.C.H.A. Saints
09-28 at Markesan
10-05 Orfordville Parkview
10-12 at Montello/Princeton/Green Lk

Pardeeville
08-17 Camabria-Friesland
08-24 at Randolph
08-31 Orfordville Parkview
09-07 at Almond-Bancroft
09-14 at Palmyra-Eagle
09-21 Montello/Princeton/Green Lake
09-28 at Dodgeland
10-05 at Horicon/Hustisford
10-12 Markesan

Pecatonica/Argyle
08-18 vs Highland (at Platteville)
08-24
08-31 Benton/Scales Mound
09-07 at Black Hawk
09-14 at Belmont
09-22 Potosi/Cassville
09-29 Shullsburg
10-05 at River Ridge
10-12 vs Hurley (at Waupaca)

Pepin/Alma
08-17 Cochrane-Fountain City
08-24 at Independence/Gilmanton
08-31 Webster
09-07 at Lake Holcombe/Cornell
09-14 Elmwood/Plum City
09-21 at Turtle Lake
09-28 Hurley
10-05 Flambeau
10-12 at Clear Lake

Peshtigo
08-17 Two Rivers
08-24
08-31 Sturgeon Bay
09-07 Coleman
09-14 at Crandon
09-21 Oconto
09-28 at Southern Door
10-05 Algoma
10-12 at Kewaunee

Pewaukee
08-17 Milw. Riverside University
08-24 at New Berlin Eisenhower
08-31 Greendale
09-07 New Berlin West
09-14 at West Allis Central
09-21 Milwaukee Pius XI
09-28 Brown Deer
10-05 at Wisconsin Lutheran
10-12

Pioneer Westfield
08-17 Randolph
08-24 at Montello/Princeton/Green Lk
08-31
09-07 at Lodi
09-14 Nekoosa
09-21 Wisconsin Dells
09-28 at Mauston
10-05 Adams-Friendshp
10-12 Wautoma

Pittsville
08-17 Auburndale
08-24 at Rib Lake/Prentice
08-31 Rosholt
09-07 at Plainfield Tri-County
09-14 Dodgeland
09-21 Tigerton/Marion
09-28 at Wild Rose
10-05 Almond-Bancroft
10-12 at Flambeau

Plainfield Tri-County
08-16 at Rio
08-24 Three Lakes/Phelps
08-31 S.W.C.H.A. Saints
09-07 Pittsville
09-14 at Tigerton/Marion
09-21 Wild Rose
09-28 at Almond-Bancroft
10-05 at Delafield St. Johns NWMA
10-12 at Rosholt

Platteville
08-17 at Cuba City
08-24 Columbus
08-31 Gale-Ettrick-Trempealeau
09-07 at Arcadia
09-14 at Lancaster
09-21 Richland Center
09-28 at Prairie du Chien
10-05 Dodgeville
10-12 at River Valley

Plymouth
08-17 at New Berlin Eisenhower
08-24 Sheboygan Falls
08-31 Berlin
09-07 at Kettle Moraine Lutheran
09-14 Kewaskum
09-21 at Ripon
09-28 Winneconne
10-05 at Campbellsport
10-12 at Waupun

Port Washington
08-17 Homestead
08-24 at Whitefish Bay
08-31 Nicolet
09-07 at Cedarburg
09-14 Hartford Union
09-21 at Slinger
09-28 West Bend East
10-05 West Bend West
10-12 at Grafton

Portage
08-17 at Stoughton
08-24 Monona Grove
08-31 at Sauk Prairie
09-07 at Baraboo
09-14 Waunakee
09-21 Beaver Dam
09-28 at Mount Horeb/Barneveld
10-05 Reedsburg
10-12 DeForest

Potosi/Cassville
08-17 at Benton/Scales Mound
08-24 Black Hawk
08-31 River Ridge
09-07 Highland
09-15 at Shullsburg
09-22 at Pecatonica/Argyle
09-28 Bangor
10-05 Belmont
10-12 at Kickapoo/LaFarge

Poynette
08-17 Waterloo
08-24 Adams-Friendship
08-31 at Nekoosa
09-07 Marshall
09-14 at Lake Mills
09-21 Lodi
09-28 at Watertown Luther Prep
10-05 at Lake Mills Lakeside Lutheran
10-12 Columbus

Prairie du Chien
08-17 La Crosse Aquinas
08-24 at Brookwood
08-31 Westby
09-07 at Gale-Etrick-Trempealeau
09-14 at River Valley
09-21 at Dodgeville
09-28 Platteville
10-05 at Lancaster
10-12 Richland Center

Prescott
08-17 at Rhinelander
08-24 Durand
08-31 at Amery
09-07 Somerset
09-14 New Richmond
09-21 at Osceola
09-28 at Baldwin-Woodville
10-05 Saint Croix Central
10-12 at Ellsworth

Pulaski
08-16 at Green Bay Southwest
08-23 Sheboygan North
08-30 at Sheboygan South
09-07 at Green Bay Notre Dame
09-14 Bay Port
09-21 De Pere
09-28 at Ashwaubenon
10-05 Green Bay Preble
10-12 at Manitowoc Lincoln
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:36 pm

Racine Case
08-17 Westosha Central
08-24 at Lincon-Way West (IL)
08-31 at Oak Creek
09-07 Franklin
09-14 at Kenosha Indian Trail
09-21 Racine Horlick
09-28 at Kenosha Tremper
10-05 Racine Park
10-12 at Kenosha Bradford

Racine Horlick
08-16 at Milwaukee Marshall
08-23 at Burlington
08-31 Kenosha Bradford
09-07 at Kenosha Tremper
09-14 Racine Park
09-21 at Racine Case
09-28 Oak Creek
10-05 at Franklin
10-12 Kenosha Indian Trail

Racine Lutheran
08-18 Milwaukee Ronald Reagan
08-24 at Racine Park
08-30 Somers Shoreland Lutheran
09-07 at Greendale Martin Luther
09-15 Kenosha St. Joseph
09-20 at Racine St. Catherine's
09-29 Milwaukee St. Thomas More
10-05 at Whitefish Bay Dominican
10-11 Burlington Catholic Central

Racine Park
08-17 Milwaukee Pius XI
08-24 Racine Lutheran
08-31 at Franklin
09-07 Kenosha Indian Trail
09-14 at Racine Horlick
09-21 Kenosha Tremper
09-28 at Kenosha Bradford
10-05 at Racine Case
10-12 Oak Creek

Racine St. Catherine's
08-16 Cudahy
08-24 at Union Grove
08-30 at Burlington Catholic Central
09-06 Milwaukee St. Thomas More
09-14 at Whitefish Bay Dominican
09-20 Racine Lutheran
09-28 at Somers Shoreland Lutheran
10-05 Greendale Martin Luther
10-12 at Kenosha St. Joseph

Randolph
08-17 at Pioneer Westfield
08-24 Pardeeville
08-31 Rio
09-07 at Deerfield
09-14 Fall River
09-21 at Oshkosh Lourdes Academy
09-28 Johnson Creek
10-06 at Beaver Dam Wayland Acad.
10-12 at Cambria-Friesland

Random Lake
08-17 Oostburg
08-24 at Hilbert/Stockbridge
08-31 F. D. L. Winnebago Lutheran
09-07 Ozaukee
09-14 at Kohler/Lutheran/Christian
09-21 Howards Grove
09-28 at Mishicot
10-05 Manitowoc Lutheran
10-12 at Cedar Grove-Belgium

Reedsburg
08-17 at Monroe
08-24 Milton
08-31 at DeForest
09-07 Sau
09-14 at Beaver Dam
09-21 Mount Horeb/Barneveld
09-28 at Waunakee
10-05 at Portage
10-12 Baraboo

Reedsville
08-17 Weyauwega-Fremont
08-24 Ozaukee
08-31 at Kohler/Lutheran/Christian
09-07 Howards Grove
09-14 at Mishicot
09-21 Manitowoc Lutheran
09-28 at Cedar Grove-Belgium
10-05 Menasha St. Mary Catholic
10-12 at Oostburg

Rhinelander
08-17 Prescott
08-24 Tomahawk
08-30 at Wausau East
09-07 Medford
09-14 at Antigo
09-21 Mosinee
09-29 at Merrill
10-05 Ashland
10-12 at Lakeland Union

Rib Lake/Prentice
08-17 at Athens
08-24 Pittsville
08-31 at Auburndale
09-07 at Northland Pines
09-14 Marathon
09-21 at Stratford
09-28 Tomahawk
10-05 at Edgar
10-12 Chequamegon

Rice Lake
08-17 Medford
08-24 at New Richmond
08-31 Eau Claire Memorial
09-07 at Chippewa Falls
09-14 River Falls
09-21 at Eau Claire North
09-28 Hudson
10-05 at Menomonie
10-12 at Superior

Richland Center
08-16 at Wisconsin Dells
08-24
08-31 Onalaska Luther
09-07 at Black River Falls
09-14 Dodgeville
09-21 at Platteville
09-28 Lancaster
10-05 River Valley
10-12 at Prairie du Chien

Rio
08-16 Plainfield Tri-County
08-24 at Almond-Bancroft
08-31 at Randolph
09-07 at Oshkosh Lourdes Academy
09-14 Johnson Creek
09-21 Cambria-Friesland
09-29 at Beaver Dam Wayland Acad.
10-05 at Deerfield
10-12 Fall River

Ripon
08-17 at Watertown Luther Prep
08-24 Kiel
08-31 Campbellsport
09-07 at Kewaskum
09-14 at Waupun
09-21 Plymouth
09-28 at Kettle Moraine Lutheran
10-05 Berlin
10-12 Winneconne

River Falls
08-17 New Richmond
08-24 at Ellsworth
08-31 at Hudson
09-07 Menomonie
09-14 at Rice Lake
09-21 Eau Claire Memorial
09-28 at Chippewa Falls
10-05 at Superior
10-12 Eau Claire North

River Ridge
08-17 Shullsburg
08-24 Markesan
08-31 at Potosi/Argyle
09-07 at Belmont
09-14 Wauzeka-Steuben/Seneca
09-21 at Highland
09-28 at Black Hawk
10-05 Pecatonica/Argyle
10-12 Benton/Scales Mound

River Valley
08-17 at Onalaska
08-24 Nekoosa
08-31 Black River Falls
09-07 at Westby
09-14 Prairie du Chien
09-21 at Lancaster
09-28 Dodgeville
10-05 at Richland Center
10-12 Platteville

Riverdale
08-17 at Hillsboro
08-24 Boscobel
08-31 at North Crawford
09-07 at Kickapoo/LaFarge
09-14 at Wonewoc-Center/Weston
09-21 DeSoto
09-28 Ithaca
10-05 Benton/Scales Mound
10-12 Wauzeka-Steuben/Seneca

Rosholt
08-17 at Oconto
08-24 at Shiocton
08-31 at Pittsville
09-07 Tigerton/Marion
09-14 at Wild Rose
09-21 Almond-Bancroft
09-28 New Lisbon
10-05 Markesan
10-12 Plainfield Tri-County

Royall
08-17 at Wonewoc-Center/Weston
08-24 Viroqua
08-31 at Bangor
09-07 at Melrose-Mindoro
09-15 S.W.C.H.A. Saints
09-21 Hillsboro
09-28 Cashton
10-05 at New Lisbon
10-12 Brookwood
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:37 pm

Sauk Prairie
08-17 at Milton
08-24 Madison Edgewood
08-31 Portage
09-07 at Reedsburg
09-14 at DeForest
09-21 Waunakee
09-28 at Baraboo
10-05 Beaver Dam
10-12 at Mount Horeb/Barneveld

Schofield D. C. Everest
08-17 at Appleton North
08-24 at Fond du Lac
08-31 Oshkosh West
09-07 Appleton East
09-14 at Wausau West
09-21 at Escanaba (MI)
09-28 Stevens Point
10-05 at Marshfield
10-12 Wisconsin Rapids Lincoln

Seymour
08-17 Green Bay East
08-24 at Green Bay West
08-31 Wrightstown
09-07 at Appleton Xavier
09-14 Shawano
09-21 West De Pere
09-28 at Waupaca
10-05 New London
10-12 at Menasha

Shawano
08-17 at West De Pere
08-24 Waupaca
08-31 at Green Bay East
09-07 Menasha
09-14 at Seymour
09-21 at Denmark
09-29 Appleton Xavier
10-05 at Green Bay West
10-12 New London

Sheboygan Falls
08-17 Brown Deer
08-24 at Plymouth
08-31 at New Holstein
09-07 Valders
09-14 Chilton
09-21 at Brillion
09-28 at Manitowoc Roncalli
10-05 Kiel
10-12 Two Rivers

Sheboygan North
08-16 at Bay Port
08-23 at Pulaski
08-30 Green Bay Notre Dame
09-07 Sheboygan South
09-14 at De Pere
09-21 at Green Bay Preble
09-28 Manitowoc Lincoln
10-05 Ashwaubenon
10-12 Green Bay Southwest

Sheboygan South
08-17 at Green Bay Notre Dame
08-23 Bay Port
08-30 Pulaski
09-07 at Sheboygay North
09-14 at Green Bay Preble
09-21 Green Bay Southwest
09-28 De Pere
10-06 at Manitowoc Lincoln
10-12 at Ashwaubenon

Shiocton
08-17 at Tomahawk
08-24 Rosholt
08-31 Stevens Point Pacelli
09-07 at Amherst
09-14 at Manawa
09-21 Wittenburg-Birnamwood
09-28 at Bonduel
10-05 Iola-Scandinavia
10-12 at Weyauwega-Fremont

Shorewood/Messmer
08-17 Milwaukee Rufus King
08-24 at Cudhay
08-31 at New Berlin West
09-07 Brown Deer
09-14 South Milwaukee
09-21 at Greenfield
09-28 Milwaukee Lutheran
10-05 at Whitnall
10-12

Shullsburg
08-17 at River Ridge
08-24 Highland
08-31 Belmont
09-07 at Benton/Scales Mound
09-15 Potosi/Cassville
09-21 at North Crawford
09-29 at Pecatonica/Argyle
10-05 Hillsboro
10-12 Black Hawk

Slinger
08-17 Whitefish Bay
08-24 at Nicolet
08-31 Cedarburg
09-07 at Hartford Union
09-14 West Bend East
09-21 Port Washington
09-28 at West Bend Weste
10-05 Grafton
10-12 at Homestead

Somers Shoreland Lutheran
08-17
08-24
08-30 at Racine Lutheran
09-07 Burlington Catholic Central
09-14 Greendale Martin Luther
09-21 at Kenosha St. Joseph
09-28 Racine St. Catherine's
10-05 at Milwaukee St. Thomas More
10-12 Whitefish Bay Dominican

Somerset
08-17 at Bloomer
08-24
08-31 Osceola
09-07 at Prescott
09-14 Ellsworth
09-21 at New Richmond
09-28 Amery
10-05 Baldwin-Woodville
10-12 at Saint Croix Central

South Milwaukee
08-17 Burlington
08-24 at Brown Deer
08-31 Milwaukee Lutheran
09-07 at Greenfield
09-14 at Shorewood/Messmer
09-21 Whitnall
09-28 Cudahy
10-05 at New Berlin Eisenhower
10-12

Southern Door
08-17 at Winneconne
08-24 Wausau East
08-31 at Oconto
09-07 Kewaunee
09-14 at Algoma
09-21 at Menominee (MI)
09-28 Peshtigo
10-05 at Sturgeon Bay
10-12 Coleman

Southwestern
08-18 vs Black Hawk (at Platteville)
08-24 at North Crawford
08-31 at Brookwood
09-07 Iowa-Grant
09-14 at Cuba City
09-21 Fennimore
09-28 Darlington
10-05 at Boscobel
10-12 Mineral Point

Sparta
08-17 at Black River Falls
08-24 Westby
08-31 La Crosse Logan
09-07 at Tomah
09-14 at Onalaska
09-21 La Crosse Central
09-28 at West Salem
10-05 Holmen
10-12 at La Crosse Aquinas

Spencer/Columbus Catholic
08-17 Stratford
08-24 Osseo-Fairchild
08-30 at Fall Creek
09-07 Stanley-Boyd
09-14 at Neillsville/Granton
09-21 at Colby
09-28 Cadott
10-05 Eau Claire Regis
10-12 at Altoona

Spooner
08-17 Saint Croix Falls
08-23 at Baldwin-Woodville
08-31 at Bloomer
09-07 Hayward
09-14 at Barron
09-21 at Ladysmith
09-28 Northwestern
10-05 at Cumberland
10-12 Chetek-Weyerhaeuser

Spring Valley
08-17 at Unity
08-24 Elmwood/Plum City
08-31 Durand
09-07 at Colby
09-14 at Glenwood City
09-21 at Boycevlile
09-28 Elk Mound
10-05 Mondovi
10-12 at Colfax

St. Croix Central
08-17 at Durand
08-24 Elk Mound
08-31 Ellsworth
09-07 at New Richmond
09-14 at Baldwin-Woodville
09-21 Amery
09-28 Osceola
10-05 at Prescott
10-12 Somerset

St. Croix Falls
08-17 at Spooner
08-24 Chetek-Weyerhaeuser
08-31 at Clear Lake
09-07
09-14 Cameron
09-21 Lake Holcombe/Cornell
09-28 at Grantsburg
10-05 Unity
10-12 at Webster

St. Francis
08-17 Milwaukee Vincent
08-24 Milwaukee St. Thomas More
08-31 Milwaukee University School
09-07 at Brookfield Academy
09-14 Delafield St. John's NWMA
09-21 Jackson Living Word Lutheran
09-28
10-06 at Milwaukee HOPE Christian
10-12 at Hartland Lake Country Luther.

Stanley-Boyd
08-17 at Altoona
08-24 at Marshall
08-31 Eau Claire Regis
09-07 at Spencer/Columbus Catholic
09-14 at Cadott
09-21 at Osseo-Fairchild
09-28 Neillsville/Granton
10-05 Fall Creek
10-12 at Colby

Stevens Point
08-17 at Neenah
08-24 Hudson
08-31 at Kimberly
09-07 Appleton North
09-14 at Marshfield
09-21 Wausau West
09-28 at Schofield D.C. Everest
10-05 Wisconsin Rapids Lincoln
10-12 at Fond du Lac

Stevens Point Pacelli
08-17 at Dodgeland
08-25 at La Crosse Aquinas
08-31 at Shiocton
09-07 Manawa
09-14 at Wittenburg-Birnamwood
09-21 Weyauwega-Fremont
09-28 at Iola-Scandinavia
10-05 Amherst
10-12 Bonduel

Stoughton
08-17 Portage
08-24 Baraboo
08-31 at Madison Edgewood
09-07 at Milton
09-14 Monroe
09-21 at Oregon
09-28 Watertown
10-05 at Monona Grove
10-12 Fort Atkinson

Stratford
08-17 at Spencer/Columbus Catholic
08-24 Antigo
08-31 at Chequamegon
09-07 at Tomahawk
09-14 Marengo (IL)
09-21 Rib Lake/Prentice
09-28 Auburndale
10-05 at Marathon
10-12 Edgar

Sturgeon Bay
08-17 at Valders
08-24 Chilton
08-31 at Peshtigo
09-07
09-14 at Coleman
09-21 Kewaunee
09-28 at Oconto
10-05 Southern Door
10-12 at Algoma

Sun Prairie
08-17 at Madison Memorial
08-24 Beloit Memorial
08-31 Janesville Parker
09-07 at Janesville Craig
09-14 at Verona
09-21 Madison La Follette
09-28 Madison East
10-05 at Middleton
10-12 at Madison West

Superior
08-17
08-24
08-31 at Eau Claire North
09-07 Eau Claire Memorial
09-14 Hudson
09-21 at Chippewa Falls
09-28 at Menomonie
10-05 River Falls
10-12 Rice Lake

Suring
08-17 at Manawa
08-24
08-30 Crandon
09-07 Hurley
09-14 at Northern Elite
09-21 Crivitz
09-28 at Three Lakes/Phelps
10-05 White Lake/Elcho
10-12 at Laona/Wabeno

Sussex Hamilton
08-17 West Allis Hale
08-24 at Wauwatosa West
08-31 Milwaukee Marquette
09-07 at Brookfield East
09-14 Waukesha Catholic Memorial
09-21 Menomonee Falls
09-28 at Wauwatosa East
10-05 Brookfield Central
10-12 at Germantown

S.W.C.H.A. Saints
08-17 at Milwaukee S.C.T.E.
08-24 Whitefish Bay Dominican
08-31 at Plainfield Tri-County
09-07
09-15 at Royall
09-21 at Palmyra-Eagle
09-28
10-05
10-12 at Wild Rose
10-27 at Indianapolis Crimson Knights
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:37 pm

Thorp
08-17 at Westby
08-24 Laona/Wabeno
08-31 at Athens
09-07 Abbotsford
09-14 Gilman
09-21 at Owen-Withee
09-28 Loyal
10-05 at Greenwood
10-12 Wisconsin Rapids Assumption

Three Lakes/Phelps
08-17
08-24 at Plainfield Tri-County
08-30 at Crivitz
09-07 Laona/Wabeno
09-14 at White Lake/Elcho
09-21 at Northern Elite
09-28 Suring
10-05 at Crandon
10-12 at Northland Pines

Tigerton/Marion
08-17
08-23 at White Lake/Elcho
08-31 Northland Pines
09-07 at Rosholt
09-14 Plainfield Tri-County
09-21 at Pittsville
09-28
10-05 Wild Rose
10-12 at Almond-Bancroft

Tomah
08-17 at Mauston
08-24 Black River Falls
08-31 at West Salem
09-07 Sparta
09-14 at Holmen
09-21 Onalaska
09-28 La Crosse Aquinas
10-05 at La Crosse Central
10-12 La Crosse Logan

Tomahawk
08-17 Shiocton
08-24 at Rhinelander
08-31 at Edgar
09-07 Stratford
09-14 at Auburndale
09-21 Chequamegon
09-28 at Rib Lake/Prentice
10-05 Kewaukee
10-12 Marathon

Turtle Lake
08-17 at Hurley
08-24 Webster
08-31 Unity
09-07 at Grantsburg
09-14
09-21 Pepin/Alma
09-28 at Flambeau
10-05 Clear Lake
10-12 at Elmwood/Plum City

Two Rivers
08-17 at Peshtigo
08-24 Kewaunee
08-31 Manitowoc Roncalli
09-07 at Brillion
09-14 at New Holstein
09-21 Chilton
09-28 at Kiel
10-05 Valders
10-12 at Sheboygan Falls
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:37 pm

Union Grove
08-16 at Greenfield
08-24 Racine St. Catherine's
08-31 Burlington
09-07 at Westosha Central
09-14 Delavan-Darien
09-21 at Wilmot Union
09-28 Elkhorn
10-05 at Waterford
10-12 at Lake Geneva Badger

Unity
08-17 Spring Valley
08-24
08-31 at Turtle Lake
09-07 Clear Lake
09-14 at Lake Holcombe/Cornell
09-21 Grantsburg
09-28 at Webster
10-05 at Saint Croix Falls
10-12 Cameron

Valders
08-17 Sturgeon Bay
08-24
08-31 Brillion
09-07 at Sheboygan Falls
09-14 at Manitowoc Roncalli
09-21 Kiel
09-28 New Holstein
10-05 at Two Rivers
10-12 Chilton

Verona
08-17 at Janesville Parker
08-24 Middleton
08-31 at Janesville Craig
09-07 at Madison West
09-14 Sun Prairie
09-21 Madison Memorial
09-28 at Madison La Follette
10-05 at Beloit Memorial
10-12 Madison East

Viroqua
08-17 Iowa-Grant
08-24 at Royall
08-31 at Lancaster
09-07 Dodgeville
09-14 Arcadia
09-21 at Black River Falls
09-28 Onalaska Luther
10-05 Gale-Ettrick-Trempealeau
10-12 at Westby
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:38 pm

Waterford
08-17 Franklin
08-24 at Kenosha Indian Trail
08-31 Lake Geneva Badger
09-07 at Wilmot Union
09-14 Burlington
09-21 Elkhorn
09-28 at Westosha Central
10-05 Union Grove
10-12 at Delavan-Darien

Waterloo
08-17 at Poynette
08-24 at Palmyra-Eagle
08-30 at Wautoma
09-07 Watertown Luther Prep
09-14 at Poynette
09-21 Belleville
09-28 Marshall
10-05 at New Glarus/Monticello
10-12 Fennimore

Watertown
08-17 Beaver Dam
08-24 at Waunakee
08-31 at Fort Atkinson
09-07 at Monroe
09-14 Madison Edgewood
09-21 Milton
09-28 at Stoughton
10-05 Oregon
10-12 Monona Grove

Watertown Luther Prep
08-17 Ripon
08-24 Kettle Moraine Lutheran
08-31
09-07 at Waterloo
09-14 at Lodi
09-21 Lake Mills Lakeside Lutheran
09-28 Poynette
10-05 at Columbus
10-12 at Lake Mills

Waukesha Catholic Memorial
08-17 at Mukwonago
08-24 Waukesha North
08-31 at Arrowhead
09-07 Muskego
09-14 at Sussex Hamilton
09-21 at Kettle Moraine
09-28 Waukesha South
10-05 at Oconomowoc
10-12 Waukesha West

Waukesha North
08-17 Muskego
08-24 at Waukesha Catholic Memorial
08-31 Kettle Moraine
09-07 at Waukesha South
09-14 Oconomowoc
09-21 at Waukesha West
09-28 Mukwonago
10-05 at Wauwatosa West
10-12 at Arrowhead

Waukesha South
08-17 at Oconomowoc
08-24 Waukesha West
08-31 at Mukwonago
09-07 Waukesha North
09-14 at Arrowhead
09-21 Muskego
09-28 at Waukehsa Catholic Memorial
10-05 Kettle Moraine
10-12 at Wauwatosa East

Waukesha West
08-17 Kettle Moraine
08-24 at Waukesha South
08-31 Oconomowoc
09-07 at Germantown
09-14 at Mukwonago
09-21 Waukesha North
09-28 at Arrowhead
10-05 Muskego
10-12 at Waukesha Catholic Memorial

Waunakee
08-17 at Fort Atkinson
08-24 Watertown
08-31 Mount Horeb/Barneveld
09-07 DeForest
09-14 at Portage
09-21 at Sauk Prairie
09-28 Reedsburg
10-05 Baraboo
10-12 at Beaver Dam

Waupaca
08-17 Menasha
08-24 at Shawano
08-31 New London
09-07 at Green Bay West
09-14 at Freedom
09-21 at Green Bay East
09-28 Seymour
10-05 West De Pere
10-12 at Appleton Xavier

Waupun
08-17 at Kiel
08-24
08-31 Kettle Moraine Lutheran
09-07 at Berlin
09-14 Ripon
09-21 at Winneconne
09-28 Campbellsport
10-05 at Kewaskum
10-12 Plymouth

Wausau East
08-17 Osceola
08-24 at Southern Door
08-30 Rhinelander
09-07 Merrill
09-14 at Wisconsin Rapids Lincoln
09-22 Kingsford (MI)
09-28 at Antigo
10-05 Wausau West
10-12 at Mosinee

Wausau West
08-17 at Appleton East
08-24 Oshkosh West
08-31 Appleton West
09-07 at Hortonville
09-14 Schofield D.C. Everest
09-21 at Stevens Point
09-28 at Wisconsin Rapids Lincoln
10-05 at Wausau East
10-12 Marshfield

Wautoma
08-17 at Laconia
08-24 Berlin
08-30 Waterloo
09-07 at Lake Mills Lakeside Lutheran
09-14 Mauston
09-21 at Nekoosa
09-28 Adams-Friendship
10-05 Wisconsin Dells
10-12 at Pioneer Westfield

Wauwatosa East
08-17 Brookfield Central
08-24 at Germantown
08-31 West Allis Hale
09-07 at Wauwatosa West
09-14 Milwaukee Marquette
09-21 at Brookfield East
09-28 Sussex Hamilton
10-05 at Menomonee Falls
10-12 Waukesha South

Wauwatosa West
08-17 at Brookfield East
08-24 Sussex Hamilton
08-31 at Menomonee Falls
09-07 Wauwatosa East
09-14 at Brookfield Central
09-21 Germantown
09-27 at West Allis Hale
10-05 Waukesha North
10-12 Milwaukee Marquette

Wauzeka-Steuben/Seneca
08-17 at Boscobel
08-24 at Iowa-Grant
08-31 DeSoto
09-07 at North Crawford
09-14 River Ridge
09-21 Wonewoc-Center/Weston
09-28 Kickapoo/LaFarge
10-05 at Ithaca
10-12 at Riverdale

Webster
08-17
08-24 at Turtle Lake
08-31 at Pepin/Alma
09-07 Flambeau
09-14 at Grantsburg
09-21 at Cameron
09-28 Unity
10-05 Lake Holcombe/Cornell
10-12 Saint Croix Falls

West Allis Central
08-17
08-24 at Wisconsin Lutheran
08-31 at Milwaukee Pius XI
09-07 Whitnall
09-14 Pewaukee
09-21 at New Berlin Eisenhower
09-28 Greendale
10-05 New Berlin West
10-12

West Allis Hale
08-17 at Sussex Hamilton
08-24 Monomonee Falls
08-31 at Wauwatosa East
09-07 Brookfield Central
09-14 at Germantown
09-21 Mukwonago
09-27 Wauwatosa West
10-05 at Milwaukee Marquette
10-12 Brookfield East

West Bend East
08-17 at Cedarburg
08-24 Grafton
08-31 at Hartford Union
09-07 Homestead
09-14 at Slinger
09-21 Whitefish Bay
09-28 at Port Washington
10-05 Nicolet
10-12 at West Bend West

West Bend West
08-17 Grafton
08-24 at Homestead
08-31 Whitefish Bay
09-07 at Nicolet
09-14 Cedarburg
09-21 at Hartford Union
09-28 Slinger
10-05 at Port Washington
10-12 West Bend East

West De Pere
08-17 Shawano
08-24 at New London
08-31 Green Bay West
09-07 at Luxemburg-Casco
09-14 Appleton Xavier
09-21 at Seymour
09-28 at Menasha
10-05 at Waupaca
10-12 Green Bay East

West Salem
08-17
08-24 at Gale-Etrick-Trempealeau
08-31 Tomah
09-07 at Holmen
09-14 La Crosse Aquinas
09-21 at La Crosse Logan
09-28 Sparta
10-05 at Onalaska
10-12 La Crosse Central

Westby
08-17 Thorp
08-24 at Sparta
08-31 at Prairie du Chien
09-07 River Valley
09-14 Gale-Ettrick-Trempealeau
09-21 at Arcadia
09-28 at Black River Falls
10-05 at Onalaska Luther
10-12 Viroqua

Westosha Central
08-17 at Racine Case
08-24 Woodstock North (IL)
08-30 at Elkhorn
09-07 Union Grove
09-14 at Lake Geneva Badger
09-21 Burlington
09-28 Waterford
10-05 at Delavan-Darien
10-12 Wilmot Union

Weyauwega-Fremont
08-17 at Reedsville
08-24
08-31 at Iola-Scandinavia
09-07 Bonduel
09-14 Amherst
09-21 at Stevens Point Pacelli
09-28 at Wittenburg-Birnamwood
10-05 Manawa
10-12 Shiocton
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI

Re: 2018 Wisconsin 11-man Schedules

Postby Up Football Fan » Sun Apr 15, 2018 3:39 pm

White Lake/Elcho
08-17 Belleville
08-23 Tigerton/Marion
08-30 Laona/Wabeno
09-07 at Crivitz
09-14 Three Lakes/Phelps
09-21 Hurley
09-28 Northern Elite
10-05 at Suring
10-12 Crankdon

Whitefish Bay
08-17 at Slinger
08-24 Port Washington
08-31 at West Bend West
09-07 Grafton
09-14 at Homestead
09-21 at West Bend East
09-28 Nicolet
10-05 at Cedarburg
10-12 Hartford Union

Whitefish Bay Dominican
08-17 Wisconsin Rapids Assumption
08-24 at S.W.C.H.A. Saints
08-31 Greendale Martin Luther
09-07 at Kenosha St. Joseph
09-14 Racine St. Catherine's
09-22 at Milwaukee St. Thomas More
09-28 Burlington Catholic Central
10-05 Racine Lutheran
10-12 at Somers Shoreland Lutheran

Whitehall
08-17
08-24
08-31 Eleva-Strum
09-07 at Augusta
09-14 at Melrose-Mindoro
09-21 Independence/Gilmanton
09-28 Blair-Taylor
10-05 at Cochrane-Fountain City
10-12 Auburndale

Whitewater
08-17 at Beloit Turner
08-24 East Troy
08-31 at Clinton
09-07 at Big Foot
09-14 McFaraland
09-21 at Evansville
09-28 Brodhead/Juda
10-05 at Edgerton
10-12 Jefferson

Whitnall
08-17 at Greendale Martin Luther
08-24 at Milwaukee Lutheran
08-31 Cudahy
09-07 at West Allis Central
09-14 Brown Deer
09-21 at South Milwaukee
09-28 at Greenfield
10-05 Shorewood/Messmer
10-12

Wild Rose
08-17 at Oshkosh Lourdes Academy
08-24 Fall River
08-31 Almond-Bancroft
09-07
09-14 Rosholt
09-21 at Plainfield Tri-County
09-28 Pittsville
10-05 at Tigerton/Marion
10-12 S.W.C.H.A. Saints

Wilmot Union
08-17 at Kenosha Bradford
08-24 at Franklin
08-31 Delavan-Darien
09-07 Waterford
09-14 at Elkhorn
09-21 Union Grove
09-28 at Lake Geneva Badger
10-05 Burlington
10-12 at Westosha Central

Winneconne
08-17 Southern Door
08-24 at Omro
08-31 Kewaskum
09-07 at Campbellsport
09-14 at Berlin
09-21 Waupun
09-28 at Plymouth
10-05 Kettle Moraine Lutheran
10-12 at Ripon

Wisconsin Dells
08-16 Richland Center
08-24 at Lodi
08-30 Belleville
09-07 at Cambridge
09-14 Adams-Friendship
09-21 at Pioneer Westfield
09-28 Nekoosa
10-05 at Wautoma
10-12 at Mauston

Wisconsin Lutheran
08-17 Oak Creek
08-24 West Allis Central
08-31 at New Berlin Eisenhower
09-07 Milwaukee Pius XI
09-14 at Greendale
09-21 Milwaukee Lutheran
09-28 at New Berlin West
10-05 Pewaukee
10-12

Wisconsin Rapids Assumption
08-17 at Whitefish Bay Dominican
08-24 Oshkosh Lourdes Academy
08-31 at Loyal
09-07 Athens
09-14 at Abbotsford
09-22 Gilman
09-29 Greenwood
10-05 at Owen-Withee
10-12 at Thorp

Wisconsin Rapids Lincoln
08-17 at Kaukauna
08-23 Kimberly
08-31 at Oshkosh North
09-06 Neenah
09-14 Wausau East
09-21 Marshfield
09-28 Wausau West
10-05 at Stevens Point
10-12 at Schofield D.C. Everest

Wittenberg-Birnamwood
08-17 at Northland Pines
08-24 at Crandon
08-31 Amherst
09-07 at Iola-Scandinavia
09-14 Stevens Point Pacelli
09-21 at Shiocton
09-28 Weyauwega-Fremont
10-05 at Bonduel
10-12 at Manawa

Wonewoc-Center/Weston
08-17 Royall
08-24 at New Lisbon
08-31 at Kickapoo/LaFarge
09-07 Ithaca
09-14 Riverdale
09-21 at Wauzeka-Steuben/Seneca
09-28 at Belmont
10-05 at DeSoto
10-12 North Crawford

Wrightstown
08-17 Marinette
08-24 at Denmark
08-31 at Seymour
09-07 at Clintonville
09-14 Appleton Fox Valley Lutheran
09-21 at Oconto Falls
09-28 Freedom
10-05 at Luxemburg-Casco
10-12 Little Chute
Support your local school district.
User avatar
Up Football Fan
Moderator
 
Posts: 5961
Joined: Sun Jul 21, 2002 6:45 pm
Location: Crystal Falls, MI


Return to Out of State Board

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest